אחרי הירי: מהומות בקבר יוסף

פלסטינים התאספו בקבר יוסף, הבעירו צמיגים, וניסו ליידות אבנים על חיילי צה"ל. דיווח על ניסיון הצתת מתחם הקבר הופרך. במערכת הביטחון חוששים שתושבי השומרון ינסו לנקום את מותו של בן יוסף לבנת מירי שוטרים פלסטינים

בעקבות תקרית הירי הבוקר, בה נהרג בן יוסף לבנת, החלו צעירים פלסטינים להתאסף בשטח קבר יוסף, מקום האירוע. על פי דיווחים שמגיעים מהאזור, הצעירים ניסו ליידות אבנים על כוחות צה"ל, והבעירו צמיגים. דיווח על ניסיון הצתת מתחם הקבר הופרך.

מהצד השני, בצה"ל ובשב"כ נערכים לאפשרות שתושבי שומרון ינסו לנקום את מותו של ההרוג, בן 25 ואב לארבעה מירושלים. הלוויתו של לבנת יצאה הבוקר בשעה 11:00 מאלון מורה להר הזיתים, שם ייטמן. ההרוג הוא אחיינה של שרת התרבות והספורט לימור לבנת.

הגיעו להתפלל ללא תיאום עם צה"ל

היום לפנות בוקר הגיעה קבוצה של יהודים במספר כלי רכב לקבר יוסף, במטרה להתפלל בו. עם הגיעם למקום, נתקלו במספר שוטרים פלסטינים, שניסו להרחיק אותם מהמקום ואף ירו באוויר. אחרי שהמתפללים לא שעו לאזהרות השוטרים הפלסטינים, החל אחד מהם לירות לעבר כלי הרכב.

המתפללים נמלטו מהמקום לבסיס צבאי הסמוך להר ברכה, שם קיבלו טיפול ראשוני ממד"א וצה"ל. מותו של לבנת נקבע במקום. באירוע נפצעו ארבעה מתפללים נוספים, מתוכם שניים פונו לבית החולים בילינסון ושניים נוספים קיבלו טיפול בשטח, מאחר ונפצעו באורח קל.

כוחות הביטחון הפלסטינים מדווחים כי השוטר שירה לעבר המתפללים נעצר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק