דוד מידן: צריך להיות יותר אופטימיים

ימים ספורים לאחר שמונה להיות המתווך החדש מטעם ראש הממשלה במשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, דוד מידן, איש המוסד הבכיר מדבר לראשונה. "אני מחבק את המשפחה של גלעד", אמר מידן

דוד מידן מדבר לראשונה. איש המוסד הבכיר שיחליף את חגי הדס בתפקיד המתווך מטעם ראש הממשלה במשא ומתן לשחרור גלעד שליט, מדבר לראשונה. כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות".

"כולנו מחבקים את משפחת שליט, צריך להיות יותר אופטימיים", כך אמר דוד מידן, המתווך החדש שהחל בימים אלו את החפיפה עם קודמו בתפקיד - חגי הדס, ובעוד חודש ייכנס לתפקיד באופן רשמי.

מידן בן ה-56 מתגורר באזור השרון והינו אב לשני ילדים. הוא משרת במוסד מזה שנים ארוכות והיה מעורב בפעילויות רבות של המוסד בהן גם פעולות הנוגעות לשחרורו של גלעד שליט.

"אני רוצה להיות זהיר", אמר מידן והוסיף: "יש לי הרבה מה ללמוד על הנושא הכה רגיש הזה, בימים הקרובים אנסה ללמוד ולהבין את מורכבות התפקיד שלקחתי על עצמי ואז אהיה חכם יותר ואוכל להגיד יותר דברים".

"במבחן התוצאה לא רואים שום תוצאות"

נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגשו בשבוע שעבר עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לראשונה מזה תשעה חודשים. ראש הממשלה הציג בפני בני הזוג שליט את דוד מידן בעקבות פרישתו של חגי הדס מתפקיד המתאם למשא ומתן לשחרור שליט.

בתום הפגישה עם ראש הממשלה אמר נועם שליט: "הוזמנו לביתו של ראש הממשלה לשיחת עדכון. נאמר לנו שיש עדכונים על מינוי המתאם. המאמצים נמשכים - אבל תוצאות אין. במבחן התוצאה לא רואים שום תוצאות, ראש הממשלה מודה שבמבחן התוצאה לא מתרחש שום דבר ולא מתקדם שום דבר".

תזכורת: חגי הדס עזב מסיבות אישיות

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי חגי הדס הודיע על סיום תפקידו, זאת בשל מחויבויות אישיות ומשפחתיות. הסיבה שבגינה סיים הדס את תפקידו אינה חילוקי דעות, אלא אישית. מדובר באותה מחויבות משפחתית שבגינה הוא השיב בשלילה כשהוצע לו לשמש כראש המוסד.

למרות זאת, סבור הדס שיש אמצעים שלא ננקטו ומנופים שטרם הונפו, וכי צריך לקבל החלטות קשות בעניין שחרורו של שליט. הדס גם זוכה לאמון והערכה מלאה של ראש הממשלה נתניהו, משפחת שליט והמתווך גרמני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק