קפריסין: נעצרו חשודים שעסקו ב"פעילות טרור" נגד ישראלים

כוננות בים התיכון: כוחות הביטחון בניקוסיה נערכו בפריסה מוגברת ועצרו מספר חשודים בניסיון לפגוע בישראלים הנופשים באי. גם באי היווני קורפו נעצרו בתום מרדף כמה בעלי חזות מזרח-תיכונית, בחשד שהציתו את בית הכנסת המקומי בליל הסדר. לפני שבוע נמנע פיגוע באי רודוס

כוננות במדינות הים התיכון. ארכיון (AP)

האם האיום על ביטחונם של הישראלים המבלים את חופשת הפסח במדינות הים התיכון, בהתאם לאזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור, הולך ומתממש? לחדשות 2 באינטרנט נודע כי בימים האחרונים עצרו כוחות הביטחון של קפריסין כמה חשודים בפעילות טרור נגד ישראלים באי.

במשרד התחבורה, שם אחראים על ביטחונם של הישראלים שמפליגים למדינות אגן הים התיכון בספינות, מסרו כי בשל חומרת איום הטרור, נערכו הרשויות בניקוסיה בכוחות מתוגברים והכריזו שם על כוננות ביטחונית גבוהה.

במקביל, עצרה משטרת יוון שלושה חשודים בהצתת בית הכנסת באי קורפו בערב הפסח. לפי הפרטים שהועברו לרשויות בישראל, חשודים השלושה - בעלי חזות מזרח-תיכונית - גם בפגיעה במוסדות הקהילה היהודית באי.

"הם נעצרו בתום מרדף וכעת נבדק חשד שמדובר בחברים בארגוני טרור", סיפר אבנר עובדיה ממשרד התחבורה. "עדיין ממשיכים לחפש שם חשודים נוספים שהגיעו לאיי יוון כדי לפגוע בישראלים וביהודים במהלך הפסח".

לפני כשבוע: פיגוע ברודוס נמנע ברגע האחרון

לפני כשבוע פתחה המשטרה באי רודוס במצוד אחר אדם בעל חזות מזרחית שניסה להעביר לזוג ישראלים חפץ חשוד על אוניה שעגנה שם. זוג הישראלים, בשנות ה-20 לחייהם, חשדו במניעיו של אותו חשוד ופנו בעקבות האירוע למשטרה המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק