בכיר החמאס ניצל ממוות לפני שנתיים - וחוסל עכשיו

פרטים חדשים על התקיפה המסתורית בסודן לפני שבועיים, המיוחסת על פי פרסומים זרים לישראל: אחד ההרוגים בתקיפה, עיסא הדאב, היה גם על שיירת הנשק שהופצצה בסודן ב-2009, אך ניצל ממוות - כך על פי פרסומים בכלי תקשורת ערביים. דהאב נעצר אחרי התקיפה אז, נכלא בכלא המצרי, אך שוחרר - וחוסל לפני שבועיים בסודן

שבועיים לאחר התקיפה המסתורית בסודן, שעל פי מקורות זרים בוצעה על ידי ישראל, טוענים במדינה כי לפחות אחד משני קורבנות החיסול סומן בעבר כיעד לחיסול אך ניצל מניסיון התנקשות בחייו - כך נטען בפורומים בכלי תקשורת ערביים, שנחשפו הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות" .

מקורות בסודן טוענים כי שני ההרוגים בתקיפה המסתורית הם עיסא הדאב ונהגו אחמד ג'בריל, סודנים תושבי פורט-סודן. הדאב, על פי פרסומים בפורומים בסודן, היה נוכח בשיירת הנשק שהותקפה גם היא, על פי פרסומים זרים, על ידי ישראל בשנת 2009 - אך ניצל מהתקיפה. 119 בני אדם נהרגו אז בתקיפת שיירת הנשק במהלך עופרת יצוקה, אולם בכיר החמאס ניצל. 

לאחר התקיפה ההיא, נעצר הדאב והואשם בהיותו "המוח" מאחורי מבצע הברחת הנשק לעזה. הוא נשפט ל-20 שנות מאסר בכלא המצרי, אך שוחרר מכלאו לאחר פחות משנתיים בעקבות המהפכה במצרים, וככל הנראה שב לסודן. לפני שבועיים, כך על פי הפרסומים, השיגו אותו כלי הטיס שביצעו את התקיפה וסגרו איתו חשבון.

סודן: "יש הוכחות שהתקיפה בוצעה ע"י ישראל"

על פי דיווחים במדינה, משטרת סודן ואביו של הדאב זיהו את גופתו ואת גופת הנהג, ומחקירת האירוע עלה - לפי לוחיות הרישוי של הרכב, כי הדאב היה בעלי המכונית שהופצצה.

ימים בלבד לאחר התקיפה האשים שר החוץ של סודן עלי קארטי את ישראל בתקיפה האווירית. לדבריו אז, בידי סודן "הוכחות חותכות" לביצוע התקיפה על ידי ישראל, "אך איננו יודעים מה הסיבה לתקיפה", אמר.