פרסום ראשון: אזרח אוסטרלי נאשם בניסיון לרגל בישראל לטובת חמאס

פעיל חמאס ממוצא סעודי נעצר על ידי המשטרה והשב"כ לאחר שנחת בנמל התעופה בן גוריון. מתוך כתב אישום שהוגש נגדו לאחרונה עולה כי הוא גויס לחמאס ועבר אימוני ירי בסוריה. על פי האישומים נגדו, מפעיליו ביקשו ממנו לסייע באיתור טכנולוגיות ומכשירים שונים, לצרכי הצפנה, צילום, לאיתור והכוונת טילים

נחשף ניסיון נוסף של חמאס להחדיר את פעיליו לשטח ישראל? כוחות משטרה ושב"כ עצרו לאחרונה אזרח אוסטרלי ממוצא סעודי שפעל על פי החשד בשורות חמאס וניסה להיכנס לישראל.

איאד רשיד אבו ארג'ע נעצר לאחר שנחת בנמל התעופה בן גוריון על ידי חוקרי היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז והשב"כ ושלשום הוגש נגדו כתב אישום בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה.

בכתב האישום נגד ערג'ה מפורט כיצד הוא גויס לחמאס, נפגש עם מפעיליו בסוריה ואף עבר שם אימוני ירי. מחקירת הפרשה מתברר בנוסף כי ערג'ה הוא איש מחשבים ומפעיליו ביקשו ממנו לסייע באיתור טכנולוגיות ומכשירים שונים, לצרכי הצפנה, צילום, לאיתור והכוונת טילים.

מטרת הנסיעה שלו לישראל היתה על פי כתב האישום, בעיקר במטרה לבחון עד כמה הוא מצליח להיכנס ולצאת מהארץ. בנוסף מפורט כי הוא התבקש ליצור קשר עסקי-מסחרי עם חברות מקומיות, לצלם אותן ואף להביא מפות עם דרכי הגישה אליהן.

בימ"ר מחוז מרכז ובשב"כ מדגישים שזאת דוגמה נוספת לניסיונות הבלתי פוסקים של החמאס וארגוני הטרור לגייס סוכנים שיש להם אפשרות להיכנס לישראל וליצור כאן קשרים מסוגים שונים.