בשל החג: היערכות מוגברת של כוחות הביטחון

צה"ל והמשטרה נערכו בפרישה מיוחדת כדי להבטיח שחג החירות יעבור ללא אירועים חריגים. בין היתר, הוטל אמש בחצות סגר כללי על שטחי יהודה ושומרון והוא יישאר בתוקף עד לשעות הלילה

לרגל חג הפסח, נערכו כוחות הביטחון בפרישה מוגברת וסגר כללי הוטל אמש בחצות על שטחי יהודה ושומרון, שישאר בתוקף עד הלילה. עד אז, תתאפשר כניסת פלסטינים לתחומי הקו הירוק רק במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים - בכפוף לאישור המינהל האזרחי. נוסף על כך, יאפשר צה"ל לנוצרים המתגוררים בשטחים תנועה לקראת חגיגות הפסחא.

לפני כניסת החג: רקטת קסאם בשער הנגב

אתמול, שעות ספורות לפני הסדר, נורתה מרצועת עזה רקטת קסאם שהתפוצצה בשטח פתוח סמוך לאחד הקיבוצים במועצה האזורית שער הנגב. לא דווח על נפגעים או על נזק. אזעקת צבע אדום נשמעה בכמה יישובים.

השבוע נורתה רקטת גראד מרצועת עזה והתפוצצה דרומית לאשדוד. למרבה המזל, לא היו נפגעים בנפילה ולא נגרם נזק, אך למקום הוזעקו כוחות ביטחון רבים. מדובר בירי ראשון מאז הפסקת האש עליה הכריז החמאס בשבוע שעבר.

הרמטכ"ל: עברנו ימים לא פשוטים בדרום

מוקדם יותר היום התייחס הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ לאירועי הימים האחרונים בגבול הדרום. "עברנו ימים לא פשוטים בדרום. אנחנו מאחלים למשפחות שנפגעו שיידעו להתאושש מהמצב הזה", אמר בראיון לתכנית "קולה של אמא" בגלי צה"ל.
"עם זאת", הוסיף הרמטכ"ל, "צריך לומר ביושר שצה"ל הצליח באמצעות החיילים ואנשי המודיעין התמודד עם איומי ארגוני הטרור, ובראשם החמאס, מרצועת עזה. התגובות שלנו שילבו נחישות, אך גם שיקול דעת", הוסיף הרמטכ"ל.