ה-IHH משפץ בתים בעזה שהופצצו ע"י צה"ל

הארגון הטורקי מעמיק את מעורבותו בנשעה ברצועה, ומשקיע בשיפוצם של מבנים ש"נהרסו במהלך התקיפה הישראלית על עזה ב-2008", כפי שנטען באתר האינטרנט שלו. השבוע העניקו נציגי המשרדים של הארגון בעזה מפתחות של דירה משופצת לתושב עזה. "אני מודה לטורקיה", אמר התושב העזתי

בתפקיד המשפץ - ה-IHH: הארגון הטורקי, שפעיליו ניהלו את המאבק האלים בלוחמי השייטת על סיפון ה"מרמרה" בשנה שעברה, מסייע בשיקום בתיהם של תושבי רצועת עזה, שנפגעו במהלך מבצע "עופרת יצוקה". ממשרדי הארגון בעזה יוצאים פעילים טורקים לסייר ברחבי הרצועה, ומשקיעים בפרויקטים שונים לשיקומה.

בידיעה שפורסמה השבוע באתר האינטרנט של הארגון הטורקי, הובא סיפורו של פלסטיני תושב הרצועה ששניים מבניו נהרגו במהלך מבצע "עופרת יצוקה", ואשר ביתו, על פי הגרסה הטורקית, נהרס כמעט כליל בתקיפות צה"ל. השבוע הוא ו-14 בני משפחתו קיבלו את המפתחות לבית החדש שהוקם, במימון הארגון הטורקי.

"נגיע לעזה גם מהאוויר"

"אני רוצה להודות לטורקיה על תרומתה ולשלוח את תפילותיי לעם הטורקי", אמר תושב עזה שנכנס לביתו החדש. "אפשר לחוש בתמיכה של אחינו הטורקים בכל חלק בבית הזה. הדבר מוכיח שיש אנשים שאיכפת להם מהעניין הפלסטיני. בעזרת אללה, עזה וירושלים יראו חופש בקרוב". באתר האינטרנט של הארגון ניתנת האפשרות לגולשים לתרום כספים לתושבי הרצועה.

בראשית החודש שבו והבטיחו בארגון הטורקי להוביל גם את המשט הבא לעזה, שצפוי לצאת אחרי הבחירות בטורקיה ביוני. "האינתיפאדה שלנו תימשך - בים וביבשה, עד שנשלים את המסע למסגד אל-אקצה", אמר ראש הארגון בולנט ילדרים בכינוס סגור של הארגון. "לא נגיע לעזה רק מהים. אנחנו נערכים גם לשיירות סיוע מן היבשה, ובעזרת אללה התכנית שלנו לרכוש מטוס תצא לפועל בקרוב. כך נוכל להגיע לעזה גם מן האוויר".