המתווך לשחרור שליט: דוד מידן - ראש אגף בכיר במוסד

נועם ואביבה שליט נפגשו הערב לראשונה מזה תשעה חודשים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהציג בפניהם את המתווך החדש במשא ומתן לשחרור החייל החטוף גלעד שליט, שיחליף את חגי הדס שפרש. מדובר בראש אגף בכיר במוסד, שאינו מוכר לציבור

נועם ואביבה שליט, הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, נפגשו הערב עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, לראשונה מזה תשעה חודשים. ראש הממשלה הציג בפני בני הזוג שליט את המתאם החדש למשא ומתן לשחרור שליט, בעקבות פרישתו של חגי הדס - דוד מידן, ראש אגף בכיר במוסד שאינו מוכר לציבור.

מידן משרת במוסד מזה שנים ארוכות והיה מעורב בפעילויות רבות של המוסד בהן גם פעולות הנוגעות לשחרורו של גלעד שליט.

בתום הפגישה עם ראש הממשלה אמר נועם שליט: "הוזמנו לביתו של ראש הממשלה לשיחת עדכון. נאמר לנו שיש עדכונים על מינוי המתאם. המאמצים נמשכים - אבל תוצאות אין. במבחן התוצאה לא רואים שום תוצאות, ראש הממשלה מודה שבמבחן התוצאה לא מתרחש שום דבר ולא מתקדם שום דבר".

"אנחנו הבענו את מחאתנו ואת תסכולנו, ששנים רבות שתי ממשלות לא מצליחות להחזיר את גלעד הביתה", אמר נועם והמשיך: "למרות שנאמר לנו שנעשים מאמצים רבים לשחרורו. ראש הממשלה הסכים איתנו שבהיעדר תוצאה כל הדברים האחרים לא עוזרים לי".

"הכישלון של הממשלה לא זקוק לאישור נוסף"

נועם שליט התייחס בשבוע שעבר לעזיבתו של הדס ותקף פעם נוספת את התנהלות הממשלה בסוגיה המכאיבה. "הכישלון של הממשלה ללא זקוק לאישור נוסף", אמר האב והדגיש כי שתי ממשלות נכשלות כבר חצי עשור להחזיר את גלעד הביתה. "חגי הדס לא הראשון ואני לא יודע אם הוא האחרון", הוסיף.

שליט הפנה אצבע מאשימה כלפי נתניהו ואמר כי ראש הממשלה בוחר לפנות למכנה המשותף הנמוך של הציבור - רגשות הפחד והחרדה מפני מעשה טרור. "זה קל מאוד לפנות לרגשות החרדה של הציבור, אבל רה"מ וסביבתו פשוט מפחדים", הדגיש.

עוזב מסיבות אישיות

בשבוע שעבר פורסם לראשונה בחדשות 2 כי חגי הדס הודיע על סיום תפקידו, זאת בשל מחויבויות אישיות ומשפחתיות. הסיבה שבגינה סיים הדס את תפקידו אינה חילוקי דעות, אלא אישית. מדובר באותה מחויבות משפחתית שבגינה הוא השיב בשלילה כשהוצע לו לשמש כראש המוסד.

למרות זאת, סבור הדס שיש אמצעים שלא ננקטו ומנופים שטרם הונפו, וכי צריך לקבל החלטות קשות בעניין שחרורו של שליט. הדס גם זוכה לאמון והערכה מלאה של ראש הממשלה נתניהו, משפחת שליט והמתווך גרמני.

חגי הדס מונה לפני כשנה ו-10 חודשים, ב-1 ביוני 2009, לתפקידו. מאז חלה התקדמות רבה ואף נרשמו פריצות דרך רבות, אך עדיין בשורה החתונה - אין בשורה.

נועם שליט סירב להתייחס ישירות לעזיבת התפקיד ורק אמר: "העובדה היא שגלעד עוד לא חזר, ויותר מזה אני לא רוצה להעלות ספקולציות".