השייח' ראאד סלאח תקף שוטרים בגשר אלנבי ונעצר

לפי הודעת המשטרה, בכיר הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית הגיע למעבר הגבול וסירב לתת לשוטרות לבדוק את אשתו. כשעוכב במקום, השתולל ונעצר. בתנועה האיסלמית טוענים כי החיפוש היה "משפיל"

השייח' ראאד סלאח, ארכיון (חדשות 2)

בכיר הפלג הצפוני של התנועה האיסלמית השייח' ראאד סלאח נעצר הערב במעבר הגבול בין ישראל לירדן בגשר אלנבי. זאת לאחר שלטענת המשטרה, הוא תקף שוטרים שביקשו לבצע בידוק ביטחוני לאשתו.

סלאח הגיע עם אשתו ומכרים נוספים למעבר הגבול. השוטרים ביצעו חיפוש שגרתי על גופו, ואז ככל הנראה ביקשו לערוך בידוק ביטחוני על גופה של אשתו, באמצעות שוטרות הפועלות במקום, "כפי שמקובל בדרך כלל בקרב העוברים בגשר", נמסר ממשטרת ש"י.

התנועה האיסלמית: "מגנים את השפל שהגיע אליו הממסד הישראלי"

סאלח סירב לאפשר את החיפוש על גופה של אשתו ולפי המשטרה, "נעמד חוצץ בין כוח המשטרה והאישה". לאחר מספר בקשות מצד השוטרים, עוכב סלאח במעבר הגבול ואשתו נלקחה לבידוק.

במשטרה מספרים כי שהבחין השייח' בנעשה, הוא בעט בדלת החדר, הדף את השוטרים ופגע בהם. לאחר מכן נעצר והועבר להמשך חקירה במחלק מיעוטים ביחידה המרכזית של המשטרה בירושלים.

עו"ד זאהי נוג'יאדת, דובר התנועה האיסלמית, מסר הערב לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו מגנים את השפל שהגיע אליו הממסד הישראלי. הם התגרו בשייח' סלאח וערכו חיפוש משפיל לאשתו. הם נטפלו אליו ובסוף מאשימים אותו".