נתניהו: "נגיע למרצחים בכל מקום"

"עבור המשפחה, זה לא מענה שלם, אך בלעדיו לא היה ניתן להם מענה חלקי", - כך אמר בצהריים ראש הממשלה נתניהו, בהתייחסו לפענוח הטבח באיתמר ומעצר הרוצחים. נתניהו הוסיף: "הידיעה שהמדינה התחייבה וקיימה היא עדות לכך שלא נעבור לסדר היום על רצח שכזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בצהריים לפענוח הטבח באיתמר, עם מעצרם של הנערים אמג'ד וחכים עוואד מהכפר עוורתא. "אני חייב לשבח את גורמי הביטחון שביקשו לוודא שהממצאים הם שלמים", אמר נתניהו, זאת במהלך נאומו בטקס מינוי אהרון פרנקו לנציב שירות בתי הסוהר.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עודכנתי בשבועות ובימים האחרונים על התקדמות החקירה", אמר נתניהו. "נעשתה כאן עבודה גדולה מאוד המבטאת את המחויבות שלנו לצדק. עבור המשפחה, זה לא מענה שלם, אך בלעדיו לא היה ניתן להם מענה חלקי. הידיעה שהמדינה התחייבה וקיימה היא עדות לכך שלא נעבור לסדר היום על רצח שכזה. אנחנו נגיע למרצחים בכל מקום. זה מבטא את המחויבות שלנו לרעיון הצדק ולביטחון עמנו".

 הפלסטינים: "הרוצחים באיתמר לא שפויים"

ברשות הפלסטינית, על רקע הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה. "קשה מאוד לחשוב מה עלה בראשם. בפעם הראשונה שיש קונצנזוס ברשות הפלסטינית נגד המעשה הזה", אמר היום אשרף אל-עג'רמי, שר האסירים והנוער לשעבר ברשות הפלסטינית. 

בראיון לתכנית "עושים צהריים" עם יעל דן בגלי צה"ל, הוסיף אל-עג'רמי: "אני לא יכול לתאר לעצמי שהם חשים בגאווה במעשה הזה, כי הם רואים שכל האנשים גם ברחוב הפלסטיני רואים בזה טבח ומעשה בלתי מתקבל על הדעת. אני לא יכול לדבר בשמם, אבל הם מעורערים בנפשם".

"אני חושב שאדם שעושה דבר כזה הוא אדם נורמלי", הדגיש אל-עג'רמי. "צעירים בגילם לא יכולים אפילו לשחוט תרנגולת. יש בעיה עם המתנחלים, אבל זה בשום פנים ואופן לא מצדיק דבר כזה".

בעניין ההסתה במערכת החינוך הפלסטינית, טען אל-עג'רמי: "אין הסתה בבתי הספר. יש פעולות הסברה וגם מביאים אנשים מחו"ל לבתי הספר כדי לדבר עם הילדים שלנו. הכל במטרה שהם יחיו באופן רגיל". 

עוד בנושא:

הפלסטינים: "הרוצחים לא שפויים"

צפו: תושבי איתמר צילמו את שחזור הרצח

בני משפחת פוגל: "המשימה הושלמה אך אין הקלה"

צעד אחר צעד: כך בוצע הטבח באיתמר

הותר לפרסום: נלכדו רוצחי משפחת פוגל מאיתמר