אחרי הגראד: צה"ל תקף ברצועה

בצה"ל לא חוששים מהירי אמש לעבר הדרום ולא משנים את הנחיות הביטחון לאזרחים - גם לא לקראת פסח. מטוסי חיל האוויר הפציצו בצפון הרצועה בתגובה. בצה"ל תולים בחמאס את האחריות לשיגור - גם אם הוא לא עומד מאחוריו בפועל. הקונגרס האמריקני אישר את המשך הסיוע הביטחוני לפיתוח כיפת ברזל

חיל האוויר תקף הלילה ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה לעבר אשדוד. מדובר צה"ל נמסר כי המטוסים תקפו בצפון רצועת עזה וכי זוהו פגיעות מדויקות במטרה. עוד נמסר כי כל מטוסינו שבו בשלום וכי צה"ל רואה בחמאס האחראי הבלעדי על כל פעולה עוינת כלפי ישראל מתוך הרצועה.

למרות הפרת השקט בדרום מצד משגרי הרקטות בעזה, במערכת הביטחון ובצה"ל לא חוששים מהסלמה נוספת ומגדירים את אירוע הירי אמש כ"נקודתי". לעת עתה, לא מתכוונים בצה"ל לשנות את ההנחיות לציבור גם לקראת חג הפסח.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט נמסר מדובר צה"ל כי לא הוחלט לפרסם הנחיות מיוחדות לתושבי הדרום בעקבות ירי רקטת הגראד שהתפוצצה דרומית לאשדוד. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד ארגון הטרור חמאס וכל ארגון אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בתגובת דובר צה"ל, "עד אשר ישוב השקט לתושבי מדינת ישראל".

במקביל, אישר הקונגרס האמריקני כמה שעות לאחר ירי הרקטה לעבר ישראל את הקיצוץ הענק בתקציבה של ארה"ב. במסגרת אישור התקציב הוחלט שלא לפגוע בסיוע הביטחוני לישראל, ובראש ובראשונה להמשיך ולהעביר 205 מיליון דולרים להמשך פיתוחה של כיפת ברזל.

שר הביטחון אהוד ברק הגיב להחלטה בסיפוק ואמר: "הדבר מהווה חיזוק משמעותי ליכולת ההגנה של ישראל מפני טילים ואימות נוסף לעומק התמיכה האמריקאית בביטחון ישראל". יש לציין כי המשך הסיוע האמריקני יכלול תמיכה כלכלית במערכות נוספות כמו החץ ושרביט הקסמים.

"לא ניתן לאויבנו לקלקל לנו את החג"

רקטת גראד שנורתה מאזור אל א-טטרה שברצועת עזה נחתה אתמול בשעות אחר הצהריים דרומית לאשדוד. למרבה המזל, לא היו נפגעים בנפילה ולא נגרם נזק, אך למקום הוזעקו כוחות ביטחון רבים. מדובר בירי ראשון מאז הפסקת האש עליה הכריז החמאס בשבוע שעבר.

עם זאת, נראה כי חמאס לא עומד מאחורי הירי האחרון, אלא אחד מהארגונים הסוררים ברצועת עזה שהודיעו כבר בסמוך להפסקת האש כי לא יצייתו לה - הג'יהאד האיסלמי או ועדות ההתנגדות.

גולש חדשות 2 באינטרנט תומר פינטו היה הראשון לדווח על הנפילות בדף הפייסבוק של חדשות 2.  "הייתה אזעקה ושמענו קולות של בומים", הוסיף הגולש משה אבוטבול.

על פי דיווחי הגולשים מהדרום, גם במתחם המועצה האזורית יבנה נשמעה אזעקה. תושבים נוספים באזור אשדוד דיווחו גם ברחובות העיר הורגשה תנועה ערה של אמבולנסים. "לא ניתן לאויבנו לקלקל לנו את רוח החג", אמר בתגובה לירי הרקטה ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון.

בשעה זו בוחנים בצה"ל ובחיל האוויר אם מערכת "כיפת ברזל" שהוצבה באשקלון פעלה וניסתה ליירט את הרקטה או שכלל לא הופעלה. יש לציין כי בחלק מן המרחב באזור אשדוד יכולה כיפת ברזל ליירט את הטילים, זאת למרות שהיא מוצבת באשקלון.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

הסלמה בדרום - כל העדכונים:

הווידאופדיה - כיפת ברזל

כל הפרטים על ההסלמה בדרום

רקטה התפוצצה דרומית לאשדוד

כך נראה יירוט של טיל מבפנים

רה"מ: לא נוכל להגן על כל בית

טורקיה נגד ישראל: "תגובה מוגזמת"

הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צפו: כיפת ברזל משמידה טיל גראד בשמי אשקלון

סיכום סוף שבוע של אש בדרום