רקטה התפוצצה דרומית לאשדוד

כשבוע לאחר הפסקת האש עם חמאס מתחדש הירי לעבר ישובי הדרום. רקטת גראד שנורתה מרצועת עזה התפוצצה בשטח פתוח דרומית לאשדוד. לא דווח על נפגעים בנפילה. "לא ניתן לאויבנו לקלקל לנו את רוח החג", אמר ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון. לא ברור אם כיפת ברזל ניסתה ליירט את הרקטה

רקטת גראד שנורתה מאזור אל א-טטרה שברצועת עזה נחתה בשעות אחר הצהריים דרומית לאשדוד. למרבה המזל, לא היו נפגעים בנפילה ולא נגרם נזק, אך למקום הוזעקו כוחות ביטחון רבים. מדובר בירי ראשון מאז הפסקת האש עליה הכריז החמאס בשבוע שעבר.

עם זאת, נראה כי חמאס לא עומד מאחורי הירי האחרון, אלא אחד מהארגונים הסוררים ברצועת עזה שהודיעו כבר בסמוך להפסקת האש כי לא יצייתו לה - הג'יהאד האיסלמי או ועדות ההתנגדות. במערכת הביטחון ובצה"ל בוחנים כעת כיצד להגיב.

גולש חדשות 2 באינטרנט תומר פינטו היה הראשון לדווח על הנפילות בדף הפייסבוק של חדשות 2.  "הייתה אזעקה ושמענו קולות של בומים", הוסיף הגולש משה אבוטבול.

על פי דיווחי הגולשים מהדרום, גם במתחם המועצה האזורית יבנה נשמעה אזעקה. תושבים נוספים באזור אשדוד דיווחו גם ברחובות העיר הורגשה תנועה ערה של אמבולנסים. "לא ניתן לאויבנו לקלקל לנו את רוח החג", אמר בתגובה לירי הרקטה ראש המועצה האזורית חוף אשקלון יאיר פרג'ון.

בשעה זו בוחנים בצה"ל ובחיל האוויר אם מערכת "כיפת ברזל" שהוצבה באשקלון פעלה וניסתה ליירט את הרקטה או שכלל לא הופעלה. יש לציין כי בחלק מן המרחב באזור אשדוד יכולה כיפת ברזל ליירט את הטילים, זאת למרות שהיא מוצבת באשקלון.

"הפלגים הפלסטינים הסכימו לחדול מהירי"

אחרי האיתות של חמאס כי הוא אינו מעוניין בהסלמה והמסר של ראש הממשלה נתניהו לפיו "שקט ייענה בשקט", גברו בשבוע שעבר הסימנים לרגיעה בדרום. גורם פלסטיני רשמי המקורב לאו"ם מסר לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי ישראל והפלגים הפלסטינים הסכימו על הפסקת אש, לאחר ההסלמה הקשה.

"הפלגים הפלסטינים הסכימו לחדול מירי הרקטות וישראל הסכימה להפסיק את התקיפות על רצועת עזה", ציין הגורם הפלסטיני. דובר מטעם הג'יהאד האיסלאמי, אבו אחמד, מסר כי הפסקת האש תתבצע למען שמירה על האינטרסים של הפלסטינים. "אם הם יפסיקו לירות עלינו, גם אנחנו נפסיק לירות - ויהיה שקט", הבהיר.

בתגובה אמר גורם רשמי ישראלי בכיר לסוכנות הידיעות: "נשפוט את הצד השני במהלך הימים הקרובים. האופן שבו חמאס ישלוט על יתר הפלגים החמושים ישפיע על הדרך בה נבחר להגיב. מה שיקרה מעכשיו והלאה תלוי בצד השני". עוד הוסיף הגורם כי "המצב נראה רגוע יותר כעת, אבל עדיין לא ברור לאן אנחנו הולכים". 

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

הסלמה בדרום - כל העדכונים:

הווידאופדיה - כיפת ברזל

כל הפרטים על ההסלמה בדרום

כך נראה יירוט של טיל מבפנים

רה"מ: לא נוכל להגן על כל בית

טורקיה נגד ישראל: "תגובה מוגזמת"

הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צפו: כיפת ברזל משמידה טיל גראד בשמי אשקלון

סיכום סוף שבוע של אש בדרום