דיווח: מחלוקת בתוך החמאס הכשילה את עסקת שליט

הלשכה המדינית של החמאס קיבלה את תנאי ההצעה שהגיש לאחרונה ראש הממשלה בנימין נתניהו להשלמת עסקה להשבתו של החייל החטוף גלעד שליט, אך הזרוע הצבאית דחתה ההצעה והעסקה נכשלה - כך מדווח העיתון "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, הצעתו של נתניהו הייתה "טובה מזו של אולמרט"

הזרוע הצבאית של החמאס היא שהכשילה לאחרונה את עסקת שליט - לאחר שהלשכה המדינית של הארגון קיבלה את הצעתו החדשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו להשלמת עסקה, כך מדווח הבוקר העיתון "א-שרק אל-אווסט" הרואה אור בלונדון. על פי הדיווח, התנאים החדשים שהעביר נתניהו בשבועות האחרונים להנהגה המדינית של החמאס בדמשק התקבלו, אך בעזה סירבו לקבלם ועל כן העסקה נכשלה.

גורם עלום שם שהתראיין לעיתון, חשף כי הצעתו האחרונה של נתניהו "הייתה טובה מכל ההצעות האחרונות שהוגשו על ידי ראש ממשלת ישראל לשעבר, אהוד אולמרט". לדברי הגורם, ההנהגה המדינית של החמאס - בדמשק וגם ברצועת עזה, קיבלה את תנאי ההצעה החדשה, "אך ההנהגה הצבאית, הקשורה יותר לאירן, דחתה את ההצעה".

עם זאת, לדברי אותו הגורם המתווך הגרמני בעסקה נמצא באזורנו בימים אלו וממשיך בניסיונות לגשר על הפערים. "הוא משקיע מאמצים להגיע לעסקה", אמר הגורם. "הוא מותח ביקורת קשה על חמאס, אך גם על ראש הממשלה בנימין נתניהו".

צבי שליט: "חמאס לא יפרסם אות חיים מגלעד" 

אמש התייחס צבי שליט, סבו של החייל החטוף להודעת הפרישה של השליח המיוחד של ראש הממשלה חגי הדס, וקרא לראש הממשלה למנות מחליף וגם נוקב בשם. "אני חושב שהיה טוב למסור את הטיפול לבכיר כמו אלוף עמוס גלעד", אומר שליט הסב בראיון מיוחד עם חדשות 2. "אני סומך עליו בכל מיני ענייני המדינה שהוא מטפל - אז בוודאי גם על הנושא של גלעד".

בפגישה שקיימה משפחת שליט עם חגי הדס לפני התפטרותו התברר כי למרות הפרסומים, גם אות חיים מגלעד לא צפוי להגיע. "קיבלנו הודעה מחגי שהחמאס לא רוצה לתת אות חיים וכי הוא לא מוכן פעם נוספת", חושף הערב שליט. "בזמנו הוא עשה את זה למען סיום העסקה וכשזה לא בוצע - אז הוא לא מוכן לתת יותר סימני חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק