צפו: מעצר אלים של מפגין פלסטיני

חודש אחרי רצח בני משפחת פוגל באיתמר, ובשטח עדיין הרבה מאוד מתח. פלסטינים שמנסים לחדור ליצהר, מתנחלים שמגיבים באלימות, ובתווך חיילי צה"ל שמתועדים במעצר אלים. דובר צה"ל: טרם בוצע תחקיר

ליל שבת ביצהר. שני פלסטינים מנסים לחדור להתנחלות מכיוון הכפר עשירה אל-קבלייה ובשבת בבוקר מגיעה התגובה: עשרות תושבי יצהר, חלקם רעולי פנים, יורדים לכיוון הכפר ומתחילים ליידות אבנים. בתגובה משיבים הפלסטינים גם הם באבנים. חיילים בודדים נמצאים בשטח ולא פועלים להפסיק את יידויי האבנים.

בארגון "בצלם" דורשים לחקור את העמידה מנגד של החיילים בזמן התקפת הנקם וביצהר אומרים כי מן הכפר הזה מחבלים, ובחודש בו מתקיים פיגוע כמו זה שאירע באיתמר, זכותם המלאה להגיב. רק כששוטרי מג"ב מגיעים, תושבי יצהר עוזבים את השטח.

במקביל, מפרסם היום "בצלם" תמונות נוספות, בהן ניתן לראות מעצר של פלסטיני הנחשד ביידוי אבנים לעבר כוחות צה"ל בעיירה נבי סאלח, מוקד הפגנות קבוע. במהלך המעצר האלים מופל הפלסטיני אל הדשא וקנה של רובה מכוון לראשו.

"התמונות הופצו בטרם נערך תחקיר"

הבחור שספג את המכות, בשאר עבדאללה, נעצר אבל בית משפט צבאי שחרר אותו בעקבות צפייה בתמונות הללו וטוען כי הוא נעצר ללא כל התגרות ממשית מצדו. באשר לצורת המעצר - בית המשפט לא אמר דבר.

מדובר צה"ל נמסר הערב באשר לתמונות מיצהר: "לצה"ל לא ניתנה אפשרות לבדוק את התנהלות החיילים באירוע, משום שארגון "בצלם" הפיץ את התמונות בטרם נערך תחקיר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק