צבי שליט: "חמאס לא יפרסם אות חיים מגלעד"

ביום שני כשנחגוג את פסח, חג החירות, משפחת שליט תציין כבר ליל סדר חמישי בלי גלעד. הסבא צבי, מבקש היום להזדרז ולמנות ממונה חדש למשא ומתן – את עמוס גלעד. בשיחה כואבת מבקש הסבא, בפעם המי יודע כמה, לראות שוב את נכדו וגם חושף כי החמאס מסרב לספק אות חיים חדש מהחייל החטוף

משפחת שליט קיבלה בדאגה את הודעת הפרישה של השליח המיוחד של ראש הממשלה חגי הדס, וראתה בה מעין "הרמת ידיים" וסימן לכך שהאופק אינו נושא בשורה. אבל למשפחה אין זמן לבזבז, וסבו של גלעד מבקש היום מראש הממשלה למנות מחליף וגם נוקב בשם. "אני חושב שהיה טוב למסור את הטיפול לבכיר כמו אלוף עמוס גלעד", אומר שליט הסב בראיון מיוחד עם חדשות 2. "אני סומך עליו בכל מיני ענייני המדינה שהוא מטפל - אז בוודאי גם על הנושא של גלעד".

"אני רואה בעמוס גלעד כאחד הבכירים ביותר בנושא הביטחון שהוא לא 'לשעבר'. נתניהו כמעט לא מתייחס לכאלו שהם 'לשעבר'", מוסיף שליט. אבל גם בעמוס גלעד המשפחה לא תולה הרבה תקוות, משום שהיא יודעת שבסופו של יום המפתח נמצא בידיו של ראש הממשלה נתניהו. "עוגמת הנפש והצער אפילו לא דומים לשכול", אומר שליט. "את השכול עברנו ביום כיפור, ועם כל הצער אנחנו מקבלים את זה כגזירה משמיים. פה יש גזירה מראש ממשלה".

"גם השנה לא נחגוג את חג החירות"

"אני מאשים שאם זה היה נכד של המקורבים שם לצלחת, מזמן היה החייל בחזרה בבית", תוקף שליט. אתמול קיבלה המשפחה בשורה מרה נוספת: בפגישה עם חגי הדס התברר כי למרות הפרסומים, גם אות חיים מגלעד לא צפוי להגיע. "קיבלנו הודעה מחגי שהחמאס לא רוצה לתת אות חיים וכי הוא לא מוכן פעם נוספת", חושף הערב שליט. "בזמנו הוא עשה את זה למען סיום העסקה וכשזה לא בוצע - אז הוא לא מוכן לתת יותר סימני חיים".

מלשכת ראש הממשלה נמסר הערב כי לצד המחוייבות להשיב את גלעד, ניסיון העבר מלמד שעשרות ישראלים נרצחו בפיגועים שבוצעו על ידי מחבלים ששוחררו בעסקאות קודמות. היום הודיעה משפחת שליט שהשנה היא לא תציין את חג החירות בלי גלעד - יהיה זה יום עצוב נוסף, יום ככל הימים. "אני מבקש את ראש הממשלה לאפשר לגלעד להיות נוכח כאן בבית במדינה", קורא שליט. "אני מבטיח לו שזו תהיה שמחה גדולה לכל עם ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק