חמאס: שוקלים לפרסם קלטת חדשה של גלעד שליט

כמעט 5 שנים חלפו מאז נחטף גלעד שליט לרצועת עזה, ובחמאס מחפשים דרכים להגביר הלחץ על ישראל על מנת לקדם את העסקה. ביטאון החמאס הרשמי מדווח כי ייתכן שתועבר לישראל קלטת חדשה של שליט - "אך לדבר יהיה מחיר". גורם רשמי בחמאס סירב להתייחס לדיווח

1,753 ימים חלפו מאז נפל בשבי, והחמאס שוקל לפרסם אות חיים נוסף של החייל החטוף גלעד שליט - כך מדוול הביטאון הרשמי של הארגון. על פי הפרסום, המבוסס על "הערכות של פרשנים מקומיים", תנועת חמאס מתכוונת לבצע צעד נוסף שמטרתו "להגביר את הלחץ על החברה הציונית וראש הממשלה בנימין נתניהו", על מנת להשלים את עסקת חילופי השבויים.

"ייתכן שנראה קלטת חדשה של שליט, אך הדבר דורש מחיר מצד ממשלת נתניהו", דווח בביטאון החמאס, אך עם זאת "גורם רשמי" שהתראיין לאתר האינטרנט סירב להתייחס ל"הערכות" הללו. הוא הדגיש כי חמאס מסרב לוותר על התנאים לשחרורו של החייל והטיל את האחריות על ישראל בהכשלת העסקה.

"לא ניתן לחתום על העסקה"

בחודש אוקטובר 2009 פורסם אות החיים האחרון מהחייל החטוף, בדמותה של קלטת וידאו קצרה בה נראה שליט יושב על כיסא, קורא מעיתון ומספר על אחת מחוויותיו של משפחתו מתקופת הצבא. בתמורה, שחררה ישראל 20 אסירות פלסטיניות שישבו בבתי הכלא.

בביטאון החמאס טענו הלילה כי "נסיבות אזוריות ובינלאומיות עדיין לא מאפשרות לחתום על העסקה". בשבוע שעבר הודיע סגן יו"ר הלשכה המדינית של החמאס מוסא אבו מרזוק כי תפקידו של המתווך הגרמני בעסקה הסתיים, וכי חמאס אינו מעוניין עוד בתיווך. דיווח דומה הופיע גם בעיתון הגרמני "דר-שפיגל" השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק