חשד: ניסיון פיגוע באוניה ברודוס

אדם בעל חזות מזרחית ניסה להעביר חפץ חשוד לזוג ישראלים בשנות ה-20 לחייהם במהלך הפלגה בספינה סמוך לאי היווני רודוס. שני הישראלים חשדו במניעיו של האיש ודיווחו מיד למשטרה המקומית, שפתחה במצוד אחר החשוד. בשבוע שעבר פירסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע למדינות אגן הים התיכון

חשד לאירוע חבלני ברודוס. צילום ארכיון (חדשות 2)

משטרת רודוס פתחה במצוד אחר אדם בעל חזות מזרחית שניסה להעביר לזוג ישראלים חפץ חשוד על אוניה שעגנה ברודוס. זוג הישראלים, בשנות ה-20 לחייהם, חשדו במניעיו של אותו חשוד ופנו בעקבות האירוע למשטרה המקומית.

משטרת רודוס פנתה לתחנות משטרה נוספות באיי יוון עם תיאור חיצוני של החשוד מחשש למעורבותו בהברחות פליליות או בפעילות טרור.

"האירוע התרחש הלילה, מדובר בזוג צעירים בשנות ה-20 לחייהם", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אבנר עובדיה, דובר משרד התחבורה, האחראי על אבטחה באוניות. "האוניה הפליגה אתמול בלילה ככל הנראה מנמל אשדוד לכיוון רודוס. כרגע היא נמצאת בלב ים. אנחנו שותפים מלאים בחקירה, אגף הביטחון במשרד התחבורה בשיתוף כל גורמי הביטחון בארץ ובחו"ל".

בשבוע שעבר: אזהרת מסע למדינות אגן הים התיכון

אירוע זה מצטרף למתיחות הביטחונית בעקבות האירועים ברצועת עזה, ואזהרת המסע שפרסם המטה ללוחמה בטרור לגבי כוונות של גורמי טרור לבצע פיגועים נגד ישראלים ויהודים בחו"ל לקראת חג הפסח ובמהלכו, במדינות אגן הים התיכון והמזרח הרחוק.

מנהל אגף הביטחון במשרד התחבורה ביקש לציין לשבח את ערנותם הביטחונית של הנוסעים ואת נחישותם שלא להתפתות להצעות חשודות העלולות לסכן אותם ואת סביבתם, וקורא למטיילים הישראלים להמשיך ולשמור על ערנות גבוהה ולדווח בהקדם האפשרי על כל אירוע חריג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק