צפו: חמאס יורה טילי גראד מבתי ספר ומסגדים

בצה"ל שבים ומדגישים בשבועות האחרונים כי חמאס והארגונים ברצועה משגרים את הרקטות לישראל מתוך שכונות מגורים, דבר המקשה על ירי מדויק לעבר המשגרים מבלי לפגוע באזרחים. תיעוד שמגיע עכשיו מעזה חושף כי חלק מהטילים שנורו בימים האחרונים - שוגרו מלב אוכלוסיה אזרחית: מסגדים ובתי ספר. צפו בשיגורים

יורים מאחורי הגב של האזרחים: תיעוד וידאו חדש של הזרוע הצבאית של החמאס, "גדודי עז א-דין אל-קסאם", המסכם את ירי רקטות הקסאם והגראד לעבר יישובי הדרום בסבב האלימות האחרון, מספק הוכחה חותכת לכך שפעילי הארגון יורים לעבר שטחי ישראל - מתוך שטחים מיושבים ובסמוך למוסדות ציבור.

בסרטון הווידאו, שהתפרסם באמצעי התקשורת השונים של חמאס, ניתן לראות את הירי המאסיבי לעבר ישראל בימים האחרונים, שבוצע בסמוך מאד למסגדים ובתי ספר.

בישראל טענו בעבר וגם בשבוע החולף כי חמאס והארגונים החמושים האחרים ברצועת עזה מנצלים את האוכלוסייה המקומית ומשתמשים בה כ"מגן אנושי" על מנת להמשיך את הירי לעבר יישובי הדרום ועוטף עזה, בהנחה כי כלי הטייס של חיל האוויר לא יסכלו את הירי - באם הוא מבוצע מלב שכונות מגורים.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

ירי ממסגדים ומבתי ספר

דובר צה"ל אף פרסם בשבוע שעבר מספר תיעודי וידאו מכלי הטייס של חיל האוויר, המעידים על כך שהירי לעבר ישראל מבוצע משטחים מיושבים באוכלוסייה.

והנה, בקטע הווידאו האחרון שפורסם דווקא על ידי חמאס, בו מנסה הארגון להתגאות ביכולות הרקטיות שלו, ניתן להבחין בבירור כי הירי מבוצע בסמוך למבנים כמו מסגדים ובתי ספר. החמאס וארגונים נוספים ברצועה פרסמו בימים האחרונים סרטוני וידאו רבים המתעדים את הירי לעבר ישראל - ברובם ניתן להבחין עד כמה "מתורגלים" הפעילים בשיגור לעבר ישראל.

הסלמה בדרום - כל העדכונים:

הווידאופדיה - כיפת ברזל

ליברמן: "הפסקת האש - טעות חמורה"

מקור פלסטיני רשמי: סיכמנו עם ישראל על הפסקת אש

כך נראה יירוט של טיל מבפנים

רה"מ: לא נוכל להגן על כל בית

טורקיה נגד ישראל: "תגובה מוגזמת"

הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צפו: כיפת ברזל משמידה טיל גראד בשמי אשקלון