סודן: "שרידי הטיל מוכיחים - ישראל ביצעה את התקיפה"

בסודן ממשיכים לחקור את ההתנקשות בחייהם של שני בני אדם בעיר פורט סודן בשבוע שעבר, ומאשימים שוב את ישראל. במשרד החוץ של סודן מצהירים הערב כי בזירת התקיפה אותרו שרידים של טיל ששוגר ממסוק אפאצ'י: "ישראל היא היחידה באזור שמשתמשת בטילים אלה"

שרידים של הטיל בו נעשה שימוש בתקיפה בה נהרגו שני בני אדם מוכיחים כי ישראל ביצעה את התקיפה - כך טוען הערב משרד החוץ הסודני.

"ההוכחה הניצחת לכך שישראל עומדת מאחורי המתקפה היא שישראל היא היחידה באזור שמשתמשת בטילים המורכבים על מסוקי אפאצ'י אמריקנים", נמסר בהודעת משרד החוץ בחרטום.

לטענת הסודנים, בזירת החיסול נמצאו שרידים של טילי אוויר-קרקע מסוג הלפייר AGM-114. מסוקי האפאצ'י, אומרים במשרד החוץ בסודן, הגיעו מכיוון הים האדום כשהם משבשים את מערכות המכ"מ הסודניות.

בתקיפה המסתורית, שהתרחשה בליל ה-5 באפריל, נהרגו שני בני אדם שנסעו ברכב מסוג "יונדאי סונטה" בדרכם משדה התעופה של פורט סודן. גורמים רשמיים בישראל סירבו להגיב או להתייחס לדיווחים מסודן.

בתקשורת הערבית קשרו בשבוע שעבר בין התקיפה בסודן, שבוצעה על פי פרסומים זרים על ידי ישראל, התאפשרה הודות למידע מודיעיני שסופק על ידי מהנדס החמאס דיראר אבו סיסי, העצור בימים אלו בישראל. 

העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" דיווח מפי מקורות זרים כי ישראל היא שביצעה את התקיפה בפורט סודן, על בסיס מידע שהעניק המהנדס אבו סיסי. "ישראל גם אוספת מידע על סודן מהסודנים החיים בישראל", דווח בעיתון. "באמצעותם היא אוספת מידע על מסלולי ההברחות וגורמי הכוח בסודן". עוד דווח כי ישראל מחזיקה פעילים בדרום סודן המשתפים עמה פעולה ומתאמנים לפגיעה בנתיבי הברחת הנשק של סודן".

בתוך כך הכחישו בחמאס כי ההרוג בתקיפה שלשום הוא עבד אל-לאטיפ אל-אשקר, יורשו של מחמוד אל-מבחוח. אחיינו, פעיל החמאס וחבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם הארגון, איסמאעיל אל-אשקר טען היום כי "אין שחר של אמת בדיווח על מותו. מצבו טוב, הוא כלל לא נפגע".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק