הליגה הערבית: נדרוש "אזור אסור לטיסות" מעל עזה

בתום דיון בנושא ההסלמה ברצועת עזה, הודיע היום מזכ"ל הליגה הערבית עמרו מוסא כי יפנה למועצת הביטחון של האו"ם וידרוש להכריז על עזה "אזור אסור לטיס". הכרזה דומה יצאה רק לפני מספר שבועות על לוב

תקיפת צה"ל בעזה בסוף השבוע (AP)

בתום דיון מיוחד שעסק בהסלמה ברצועת עזה, החליטו היום ראשי הליגה הערבית לדרוש מהאו"ם להכריז על עזה כ"אזור אסור לטיסה" - כפי שהוכרז על לוב בעקבות התקיפות האוויריות של קדאפי על אזרחים.

מזכ"ל הליגה הערבית עמרו מוסא אמר שהוא מתכנן לפנות בנושא למועצת הביטחון של האו"ם.

מוקדם יותר היום הביע ראש הממשלה נתניהו שביעות רצון מהישגי פעולות צה"ל ברצועה ומתפקוד מערכת ההגנה "כיפת ברזל". בפתח ישיבת הממשלה הבוקר אמר רה"מ: "בתחום ההגנה - ישראל רשמה הישג משמעותי ומרשים. מערכת 'כיפת ברזל' יירטה טילים וזה הידהד בעולם כולו. גם בצד ההתקפי היה הישג מרשים - חמאס וארגוני הטרור ספגו פגיעות קשות בנפש ובציוד".

נתניהו שב על דבריו בימים האחרונים ושיגר מסר מאיים לעבר חמאס: "אם יימשכו הפגיעות באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל - התגובה תהיה קשה בהרבה", הוא אמר.

ביום שישי בבוקר, כשהיה בביקור בפראג, התייחס ראש הממשלה לירי הטיל לעבר אוטובוס התלמידים במערב הנגב. הוא אמר כי האירוע הוא "חציית קו" ואיים כי "מי שמנסה לפגוע ולרצוח ילדים - דמו בראשו".

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק