נתניהו: חמאס ספג פגיעה קשה, נחריף התגובה אם יימשך הירי

בפתח ישיבת הממשלה השבועית התייחס נתניהו לאירועי הימים האחרונים ואמר כי הצלחת מערכת "כיפת ברזל" היא "הישג משמעותי ומרשים"

נתניהו. מרוצה מהישגי המתקפה (רויטרס)

אחרי שר הביטחון, מביע גם ראש הממשלה שביעות רצון מהישגי פעולות צה"ל ברצועה ומתפקוד מערכת ההגנה "כיפת ברזל".

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר התייחס נתניהו לדברים ואמר: "בתחום ההגנה - ישראל רשמה הישג משמעותי ומרשים. מערכת 'כיפת ברזל' יירטה טילים וזה הידהד בעולם כולו. גם בצד ההתקפי היה הישג מרשים - חמאס וארגוני הטרור ספגו פגיעות קשות בנפש ובציוד".

נתניהו שב על דבריו בימים האחרונים ושיגר מסר מאיים לעבר חמאס: "אם יימשכו הפגיעות באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל - התגובה תהיה קשה בהרבה", הוא אמר.

ביום שישי בבוקר, כשהיה בביקור בפראג, התייחס ראש הממשלה לירי הטיל לעבר אוטובוס התלמידים במערב הנגב. הוא אמר כי האירוע הוא "חציית קו" ואיים כי "מי שמנסה לפגוע ולרצוח ילדים - דמו בראשו".

שר הביטחון אהוד ברק התראיין הבוקר ל"רשת ב'" וניצל גם כן את ההזדמנות כדי להעביר מסר תקיף לארגון הטרור העזתי: "חמאס אף פעם לא היה שייך לעמותות של נזירות והוא לא בן שיח. יש לו מטרות מרחיקות לכת, והוא מתעשת רק כי הוא חטף מכות כבדות. אם יהיה הכרח הוא יחטוף עוד מכות כבדות".

ברק טען כי פעולות צה"ל בעזה בימים האחרונים הסבו לחמאס אבידות גדולות. "יש שם נזק כבד. נהרגו יותר מ-20 אנשים שלהם בשתי היממות האחרונות ויותר מ-35 בעשרת הימים האחרונים. אם הם יפסיקו לירות על היישובים, אנחנו נפסיק לירות. אם יפסיקו לירות בכלל יהיה שקט ויהיה טוב".

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק