ברק: מיטוט חמאס - כשניכנס ונשתלט על הרצועה

שר הביטחון הביע שביעות רצון מפעילות מערכת "כיפת ברזל" בסוף השבוע, אבל הבהיר פעם נוספת כי היא לא תספק פתרון הרמטי לירי הרקטות. הוא קרא לאזרחי ישראל לגלות אורך רוח: "מי שהגיע לכאן צריך לדעת לעמוד במבחנים"

שר הביטחון אהוד ברק אמנם הביע שביעות רצון מפעילות מערכת "כיפת ברזל" בימים האחרונים, אבל סבור שפתרון הרמטי למצב – יגיע רק באמצעות כניסה מחודשת לרצועת עזה. בריאיון שהעניק הבוקר לאריה גולן ברשת ב' של "קול ישראל", אמר ברק: "אני מזכיר לכולם שברצועה יש אלפי רקטות. זה לא מספיק שאיזה גדוד ייכנס לשם ואפילו לא אוגדה. בסופו של דבר, מיטוט השלטון בעזה יגיע על ידי זה שאנחנו נשתלט על רצועת עזה וניכנס".

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

עם זאת, אמר ברק כי תמונת המצב הנוכחית בדרום אינה דורשת, לפי שעה, מהלך מסיבי דוגמת זה: "היינו בעזה יותר מ-40 שנה. אריאל שרון, שלא חשוד באהבת ערבים יותר מאביגדור ליברמן וגם לא ב'צמחונות יתר' בהפעלת הכוח שלנו, היה מי שבסופו של דבר ואחרי כמעט 40 שנה הורה על יציאת צה"ל מרצועת עזה עד החייל והמתיישב האחרון. גם איפוק זה כוח, וכל האפשרויות בידינו. אנחנו לא מבטלים שום דבר, לא מפרקים את צה"ל ולא מפסיקים לתכנן. חמאס משתכלל וצה"ל משתכלל. אם יהיה הכרח אנחנו נפעל, אבל כשאין הכרח - לא צריך לפעול".

אין פתרונות "זבנג וגמרנו"

נוסף על כך, הבהיר ברק כי אין כיום בידי צה"ל ומערכת הביטחון דרך למנוע לחלוטין את המשך הירי אל הדרום וגם אל הצפון, וקרא לציבור לגלות אורך רוח: "פתרונות כוללים של 'זבנג וגמרנו' יש אולי בתכניות ריאליטי או בתכניות הרדיו. מי שהגיע הנה למדינת ישראל כדי להקים פה את ביתו הלאומי אחרי 2,000 שנה צריך לדעת לעמוד גם במבחנים. מי שרוצה שקט מוחלט - יש עכשיו את פינלנד ואת מערב אירופה ושילך לשם. צריך להיות מפוקחים ולדעת להרתיע ולפעול".

שר הביטחון ניצל גם את ההזדמנות כדי לדחות את קריאות חמאס להפסקת אש ושיגר לעבר הארגון והנהגתו מסר מאיים: "חמאס אף פעם לא היה שייך לעמותות של נזירות והוא לא בן שיח. יש לו מטרות מרחיקות לכת, והוא מתעשת רק כי הוא חטף מכות כבדות. אם יהיה הכרח הוא יחטוף עוד מכות כבדות".

ברק טען כי פעולות צה"ל בעזה בימים האחרונים הסבו לחמאס אבידות גדולות. "יש שם נזק כבד. נהרגו יותר מ-20 אנשים שלהם בשתי היממות האחרונות ויותר מ-35 בעשרת הימים האחרונים. אם הם יפסיקו לירות על היישובים, אנחנו נפסיק לירות. אם יפסיקו לירות בכלל יהיה שקט ויהיה טוב".

הסלמה בדרום - סיקור מיוחד:

3 פצצות מרגמה התפוצצו במועצה האזורית אשכול

הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צפו: כיפת ברזל משמידה גראד בשמי אשקלון

סיכום סוף שבוע של אש בדרום

עמוס גלעד: "ההתנצלות של החמאס על ירי הנ"ט - מגוחכת"

צפו: מחבלים משגרים רקטות מתוך בית קברות

חמאס: סליחה על ירי הנ"ט על אוטובוס התלמידים

הלילה: גראד מצפון לאשדוד, צה"ל תקף ברצועה