הבכיר שחוסל: מעורב בחטיפת שליט

צה"ל פועל בכוחות גדולים ברצועת עזה מאז ירי טיל הנ"ט על אוטובוס התלמידים בקיבוץ סעד ביום חמישי. במסגרת התקיפות מהאוויר חוסל הבוקר בכיר חמאס בשם תייסיר סעיד סלימאן אבו סנמה, מילא שורה של תפקידים בכירים בארגון והיה מעורב בפיגועים רבים - ביניהם גם חטיפתו של גלעד שליט לעזה. משפחת שליט עודכנה בפרטי החיסול

הצלחה מבצעית מרשימה לצה"ל: בכיר חמאס שחוסל הבוקר בתקיפת חיל האוויר בשיתוף השב"כ, תייסיר סעיד סלימאן אבו סנמה, מילא שורה של תפקידים בכירים בזרוע הצבאית של חמאס והיה מעורב בפיגועים רבים כנגד כוחות צה"ל ואזרחים ישראלים - ביניהם גם חטיפתו של גלעד שליט וירי הרקטות מסיני לעבר העיר אילת.

מצה"ל נמסר כי משפחת שליט עודכנה בחיסולו של בכיר החמאס. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, אמר נועם שליט כי "חיסול כזה או אחר לא יחזיר את גלעד הביתה, ולכן אין לנו מה להגיב על החיסול הזה".

כל העדכונים על ההסלמה בדרום - בחדשות 2 בפייסבוק

במהלך שתי היממות האחרונות, מאז פגיעת טיל הנ"ט באוטובוס התלמידים סמוך לקיבוץ סעד, פועלים ברצועת עזה כוחות משולבים של צה"ל מחיל האוויר, שריון וכוחות רגלים. כלי טיס של חיל האוויר וכוחות שריון תקפו 11 חוליות מחבלים בצפון ובדרום רצועת עזה, בהן חוליות אשר שיגרו רקטות ופצצות מרגמה לעבר שטח ישראל.

כלי טיס של חיל האוויר ביצעו תקיפות של 15 יעדים ברצועה, ביניהם תשתיות טרור, מוצבים, מנהרות הברחה ואתרים לאחסון וייצור אמצעי לחימה. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

החמאס והג'יהאד האיסלאמי שיגרו ביומיים האחרונים מעל ל-120 רקטות, פצצות מרגמה וטילי גראד לעבר שטח ישראל, מתוכם קרוב ל-50 משעות הבוקר היום. מאז יום חמישי יירטו שתי סוללות "כיפת ברזל" 9 רקטות וטילי גראד ששוגרו לעבר אשקלון ובאר שבע.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה נגד ארגון הטרור חמאס וכל ארגון אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל, עד אשר ישוב השקט לתושבי מדינת ישראל. חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".   

הסלמה בדרום - סיקור מיוחד:

צפו: כיפת ברזל משמידה גראד בשמי אשקלון

סיכום סוף שבוע של אש בדרום

עמוס גלעד: "ההתנצלות של החמאס על ירי הנ"ט - מגוחכת"

צפו: מחבלים משגרים רקטות מתוך בית קברות

חמאס: סליחה על ירי הנ"ט על אוטובוס התלמידים

הלילה: גראד מצפון לאשדוד, צה"ל תקף ברצועה