הלילה: גראד מצפון לאשדוד, צה"ל תקף ברצועה

לילה לא שקט עבר על יישובי הדרום. אזעקת "צבע אדום" נשמעה בין השאר באשדוד, באר שבע ואשקלון - ומטחי גראד ופצמ"רים נורו לעבר הערים ויישובי עוטף עזה. אחת הרקטות התפוצצה מצפון לאשדוד. לא היו נפגעים. צה"ל תקף חוליות משגרים ותשתיות של החמאס, וע"פ דיווחי הארגון נהרגו עד כה 20 בני אדם

לילה לא שקט עבר על תושבי הדרום. מספר מטחים של טילי גראד ופצצות מרגמה נורו מרצועת עזה, רובם התפוצצו בשטחים פתוחים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. ברצועת עזה דווח הלילה על שורת תקיפות של כלי טייס של חיל האוויר. על פי הדיווחים, תקף חיל האוויר מתקני אימונים בג'באליה ומספר חוליות משגרים. בתקיפה הלילה נהרגו שלושה בכירים בזרוע הצבאית של החמאס, ובארגון אומרים כי עד כה נהרגו 20 בני אדם בפעילות צה"ל מאז יום חמישי.

אזעקה נשמעה במהלך הלילה, בין השאר בערים אשדוד, אשקלון, באר שבע, קריית גת וגדרה - אך לא דווח על נפגעים. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט גם הלילה שיגור של טיל גראד לעבר העיר באר שבע. בג'יהאד האיסלאמי ובחמאס נטלו אחריות לירי מטחי הגראד ופצצות המרגמה לעבר יישובי עוטף עזה והדרום.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק

מטח הרקטות החל בסמוך לחצות, אז החלו להשמע אזעקות ברחבי באר שבע ואשדוד. מספר פיצוצים נשמעו בשני האזורים, חלקם מיירוט הרקטות שנורו על ידי מערכת "כיפת ברזל". חמישה בני אדם נפצעו קל, שעה שרצו לחדרים הממוגנים. ואולם אחת הרקטות שנורתה התפוצצה מצפון לאשדוד.

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, השתתפה אמש באירוע שירה בציבור של "פרלמנט העמק", שנערך בקיבוץ בארי שבעוטף עזה. "החמאס צריך לדעת שלא ישבור את הרוח של עם ישראל", אמרה לבני במהלך האירוע. "מי שמכוון לאוטובוס ילדים צריך לדעת שישראל תגן על אזרחיה. צריך להשיב את ההרתעה שהושגה בעופרת יצוקה כיוון שמכרסמים בה, וצריך להשיבה בכוח".

אמש: גראדים יורטו בדרכם לאשקלון

אתמול בשעות הערב נפצע חייל צה"ל קל מפגיעת פצצת מרגמה בתחומי המועצה האזורית אשכול. חיל האוויר פגע בחוליית המחבלים שהייתה אחראית לירי רקטות גראד לעבר ישראל והרג בכיר בחמאס בעיירה בית להיה שבצפון הרצועה. מערכת "כיפת ברזל" יירטה מספר מטחים של רקטות גראד והגנה בהצלחה על תושבי אשקלון.

לפני מטח הגראדים נורו כמה פצצות מרגמה לעבר מערב הנגב. הפלסטינים מדווחים גם כי צה"ל תקף מחרטה לייצור רקטות בשכונת זיתון בעזה, מבלי לגרום לנפגעים. נוסף על כך, הם טענו גם כי מטוסי קרב הפציצו מנהרה באזור רפיח, שחיברה בין הרצועה לבין סיני.