הירי מעזה נמשך: גראד התפוצץ בחצר בית באזור אופקים

אחרי ירי טילי הגראד לעבר אשדוד וב"ש במהלך הלילה, נורו הבוקר יותר מ-25 פצמ"רים לעבר יישובי עוטף עזה. 2 טילי גראד נורו לעבר אופקים – אחד נחת בחצר בית, אין נפגעים. צה"ל: מאז תחילת המבצע נורו על ישראל 80 טילים ורקטות

האש בדרום נמשכת: אחרי שנורו הלילה מספר מטחים של טילי גראד לעבר באר שבע, אשקלון ואשדוד, התפוצצו הבוקר יותר מ-25 פצצות מרגמה ביישובי עוטף עזה. שני טילי גראד שנורו מהרצועה התפוצצו באזור אופקים - האחד בחצר בית. לא היו נפגעים. כלי טייס של חיל האוויר פועלים מאז שעות הלילה המוקדמות בשמי רצועת עזה, ותוקפים חוליות משגרים ותשתיות של החמאס. עד כה מדווח על 27 בני אדם שנהרגו ביומיים האחרונים ברצועה.

בעזה דווח הלילה על שורת תקיפות של כלי טייס של חיל האוויר. על פי הדיווחים, תקף חיל האוויר מתקני אימונים בג'באליה ומספר חוליות משגרים. בתקיפה הלילה נהרגו שלושה בכירים בזרוע הצבאית של החמאס - ובהם מפקד גדוד בגזרת רפיח, תייסיר אבו סנמה, שהיה בין השאר אחראי גם לירי טילי הגראד מסיני לעבר אילת לפני כחצי שנה. בימים אלו תכנן אבו סנמה להוציא לפועל שורה של פיגועים נגד ישראל. בצה"ל אומרים כי 15 פעילי טרור חוסלו מאז תחילת המבצע המשולב ביום חמישי.

ארגון הג'יהאד האסלאמי נטל הלילה אחריות לירי מטח של טילי גראד לעבר באר שבע, אשדוד ואשקלון. בישראל דווח כי שמונה טילים נורו מהרצועה לעבר הערים - אחד מהם התפוצץ מצפון לאשדוד. אזעקה נשמעה במהלך הלילה, בין השאר בערים אשדוד, אשקלון, באר שבע, קריית גת וגדרה - אך לא דווח על נפגעים. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט גם הלילה שיגור של טיל גראד לעבר העיר באר שבע, ומאז יום חמישי יורטו שבעה טילים על ידי המערכת. יותר מ-80 פצמ"רים ורקטות מכל הסוגים נורו לעבר שטח ישראל מאז יום חמישי.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק

סגן שר החוץ: "חמאס מבין רק כוח"

במהלך הלילה נורה מטח רקטות של טילי גראד לעבר באר שבע ואשדוד. מספר פיצוצים נשמעו בשני האזורים, חלקם מיירוט הרקטות שנורו על ידי מערכת "כיפת ברזל". חמישה בני אדם נפצעו קל, שעה שרצו לחדרים הממוגנים. ואולם אחת הרקטות שנורתה התפוצצה מצפון לאשדוד. לא היו נפגעים ולא דווח על נזק.

יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, השתתפה אמש באירוע שירה בציבור של "פרלמנט העמק", שנערך בקיבוץ בארי שבעוטף עזה. "החמאס צריך לדעת שלא ישבור את הרוח של עם ישראל", אמרה לבני במהלך האירוע. "מי שמכוון לאוטובוס ילדים צריך לדעת שישראל תגן על אזרחיה. צריך להשיב את ההרתעה שהושגה בעופרת יצוקה כיוון שמכרסמים בה, וצריך להשיבה בכוח".

גם סגן שר החוץ דני איילון התייחס הבוקר לאירועים האחרונים בדרום. "הטרור לעולם לא יכריע אותנו. עם ישראל תמיד ידע להתלכד אל מול איומים, וכולנו עם תושבי הדרום", אמר סגן השר באירוע שבת תרבות בבאר שבע. "לצערנו, חמאס מבין רק כוח, וישראל יודעת לגרום לחמאס להבין שלטרור יהיה מחיר כבד".

אמש: גראדים יורטו בדרכם לאשקלון

אתמול בשעות הערב נפצע חייל צה"ל קל מפגיעת פצצת מרגמה בתחומי המועצה האזורית אשכול. חיל האוויר פגע בחוליית המחבלים שהייתה אחראית לירי רקטות גראד לעבר ישראל והרג בכיר בחמאס בעיירה בית להיה שבצפון הרצועה. מערכת "כיפת ברזל" יירטה מספר מטחים של רקטות גראד והגנה בהצלחה על תושבי אשקלון.

לפני מטח הגראדים נורו כמה פצצות מרגמה לעבר מערב הנגב. הפלסטינים מדווחים גם כי צה"ל תקף מחרטה לייצור רקטות בשכונת זיתון בעזה, מבלי לגרום לנפגעים. נוסף על כך, הם טענו גם כי מטוסי קרב הפציצו מנהרה באזור רפיח, שחיברה בין הרצועה לבין סיני.