נתניהו מחריף את הטון: "מי שמנסה לרצוח ילדים - דמו בראשו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מחריף היום את הטון ורומז על חידוש מדיניות החיסולים בתגובה לירי הטילים על ישראל. "ירי לעבר אוטובוס ילדים הוא חציית קו", אמר רה"מ בתום פגישה עם נשיא צ'כיה

הסלמה בדרום - גם מצד ישראל? ראש הממשלה נתניהו אמר היום בפראג שישראל תמשיך לפעול בעוצמה. "צה"ל פעל הלילה והבוקר", אמר נתניהו. "ירי לעבר אוטובוס ילדים הוא חציית קו. מי שמנסה לפגוע ולרצוח ילדים - דמו בראשו".

בכך רומז ראש הממשלה על חידוש מדיניות הסיכולים והחיסולים הממוקדים. אמש בברלין, דיבר נתניהו בטון מעט שונה, מרוכך יותר, ואמר כי על חמאס להפסיק לירות לעבר ישראל.

ההצהרה הבוקר בתום פגישה עם נשיא צ'כיה בפראג היא החרפה בטון וככל הנראה רומזת על החלטה לעלות מדרגה בתגובה של צה"ל בעקבות סבב ההסלמה בדרום.

באיחוד האירופי גינו היום את הירי על ישראל, ומסרו עם זאת כי "יש לשמור על איפוק". ארה"ב הוציאה אתמול הודעת גינוי חריפה לירי טיל הנ"ט.

2 פלסטינים נהרגו בתקיפת צה"ל ברצועה

צה"ל תקף הבוקר שתי חוליות חמאס ברצועת עזה. האחת ליד שדה התעופה הדנייה בדרום הרצועה, והשנייה צפון מזרחית לחאן יונס. בשני המקרים, הותקפו פעילים שעסקו בפעילות טרור. טרם ברור האם התכוונו לשגר רקטות או שמדובר בפעילות אחרת.

הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים בפעולת צה"ל.

בתוך כך, נפש הבוקר אלוף פיקוד הדרום טל רוסו עם ראשי רשויות בדרום ונו להם סקירה ביטחונית על הנעשה.

דניאל בן ה-16 עדיין נלחם על חייו 

מצבו של דניאל ויפליך, הנער בן ה-16 שנפצע אתמול, מוסיף להיות אנוש. וילפיך נפגע בראשו כשטיל נ"ט שנורה מרצועת עזה פגע ישירות באוטובוס שבו נסע. עדיין נשקפת סכנה לחייו של ויפליך ובני משפחתו שנמצאים לידו מתפללים לשלומו.

הלימודים בבתי הספר היסודיים במועצה האזורית שער הנגב לא ייפתחו הבוקר ולמעשה יושבתו עד לאחר חופשת הפסח, כך הוחלט אמש בהתייעצות דחופה במועצה. גני הילדים יפעלו כסדרם ובתיכונים ייערך יום לימודים מרוכז. בשדרות, באשקלון ובמועצה האזורית אשכול יתקיימו הלימודים כרגיל.

ביישובים בעוטף עזה שבהם מתקיימים לימודים מלווים ההורים את התלמידים ללימודים. בנוסף, קציני ביטחון מאבטחים את האוטובוסים ומלווים ברכבי ביטחון של הצבא שנוסעים לצידם.

בגלי צה"ל דווח הבוקר כי מקור ביטחוני אמר כי כל החלטה באשר להשבתת הלימודים ביישובי עוטף עזה תתקבל בהבנה. עם זאת, אמר אותו מקור ביטחוני כי לדעתו צריכים מוסדות החינוך במועצות השונות להישאר פתוחים.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק