בן ה-16 יצא מניתוח; עדיין בסכנת חיים

דניאל וויפליך, הנער שנפצע בצהריים אנושות מטיל נ"ט שפגע ישירות באוטובוס תלמידים יצא הערב מחדר ניתוח, אך מצבו מוסיף להיות קשה. הוא הועבר למחלקה לטיפול נמרץ ובביה"ח סורוקה מדגישים כי עדיין נשקפת סכנה לחייו. "ההורים שבורים מהאסון", סיפרה קרובת משפחתו לאתר "בחדרי חרדים". דניאל היה בדרך לבקר את סבתו

בבית החולים סורוקה בבאר שבע ממשיכים הרופאים להיאבק על חייו של דניאל וויפליך, הנער בן ה-16 שהובהל לשם בשעות הצהריים במסוק, לאחר שנפצע אנושות מפגיעת טיל נ"ט מסוג "קורנט" באוטובוס התלמידים בו נסע.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 20:00 יצא הנער, שנפגע בראשו, מחדר הניתוח. הוא הועבר ליחידה לטיפול נמרץ, ומצבו מוגדר קשה. הנער, מדגישים בבית החולים, עדיין נמצא בסכנת חיים ממשית. משפחתו, כך דווח באתר "בחדרי חרדים" מקיימת עצרות תפילה למענו.

"ההורים שבורים מהאסון ולא יודעים את נפשם", אמרה קרובת משפחתו. "הוא בן יחיד". מעיריית בית שמש, שם מתגורר וויפליך, נמסר כי דניאל היה בדרכו לביקור אצל סבתו, המתגוררת באזור.

נהג האוטובוס בו נסע הנער, נפצע באורח קל מרסיס ברגלו. לאחר הפגיעה התברר כי אוטובוס ההסעות היה מלא בילדים, שירדו ממנו דקות לפני הפיצוץ. סביר להניח שאם היו נשארים ברכב, מספר הפצועים היה גדול הרבה יותר.

לאחר הפגיעה: מטח של 19 רקטות ופצמ"רים; "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה

ככל הנראה נורה הטיל לעבר כוח צה"ל שהיה באזור, אך מסיבה לא ברורה הוא סטה ממסלולו ופגע באוטובוס ששייך למועצה האזורית שער נגב. במקביל, שוגר מטח של 19 פצצות מרגמה ורקטות קסאם לעבר יישובי עוטף עזה - ובמקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לראשונה מאז הצבתה בשבוע שעבר, פעלה מערכת "כיפת ברזל" ויירטה בהצלחה 2 רקטות ששוגרו לעבר אשקלון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע, היום בברלין. "שר הביטחון והרמטכ"ל בארץ. הם פועלים על פי המדיניות שלנו. נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל. שוחחתי עם הקנצלרית, והיא הבינה היטב את הצורך שלנו לנקוט פעולות. אמרתי לה שלנו אין שום כוונה לספוג התקפות של אף מדינה".

גורמים פלסטיניים מדווחים הערב כי כוחות צה"ל פועלים כבר מספר שעות ברחבי הרצועה - ותוקפים שורה של יעדים מן האוויר ומן הים. מצה"ל נמסר הערב כי בתגובה לפגיעת טיל נגד טנקים באוטובוס שהסיע ילדים סמוך לקיבוץ סעד, מבצעים כוחות משולבים של צה"ל תקיפות נרחבות ברצועת עזה. כמו כן, בוצע ירי למרחבים מהם נורו פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל בשעה האחרונה. "צה"ל ימשיך לפעול ברצועת עזה בהתאם להערכת מצב", נמסר מדובר צה"ל.

הפלסטינים מדווחים על שלושה הרוגים וכ-30 פצועים בתקיפת צה"ל.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, ניר דבורי, רוני דניאל, תמיר סטיינמן וברהנו טגניה