מצב חירום ברצועה; חמאס: 3 הרוגים ו-30 פצועים בפעילות צה"ל

בהלה וחשש מפעולה נרחבת של צה"ל, הערב ברצועת עזה: עדי ראייה מדווחים כי משפחות רבות נוטשות את בתיהן ונמלטות לכיוון הגבול. חמאס: 3 בני אדם נהרגו בפעולת צה"ל, 30 נוספים נפצעו. "ישראל מנצלת את גולדסטון כדי להחריף את התוקפנות", אומר דובר הארגון

פצועים בעזה, היום (רויטרס)

מצב חירום הוכרז הערב ברחובות רצועת עזה, בעקבות פעולת צה"ל בתגובה לירי טיל הנ"ט ומטח הפצמ"רים מוקדם יותר על יישובי הדרום ועוטף עזה. כלי התקשורת של החמאס מדווחים כי שלושה בני אדם נהרגו עד כה בתקיפות צה"ל, ולפחות 30 נוספים נפצעו.

עדי ראייה ברחבי הרצועה מדווחים על נטישה המונית של משפחות שלמות את בתיהן - והימלטות לאזור הגבול. עד כה דיווחו כלי תקשורת של החמאס כי צה"ל תקף מעוזים של הארגון, מבני מגורים, את נמל התעופה על שמו של יאסר ערפאת ומנהרות בדרום הרצועה, בסמוך לגבול עם מצרים. עוד דווח כי באחת התקיפות נפגע אמבולנס פלסטיני.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק 

מוקדם יותר דיווחו ערוצי הטלוויזיה של החמאס, וכך גם אתרי האינטרנט של הארגון כי ירי נ"מ שנפתח לעבר כלי הטייס של חיל האוויר הפועלים בשמי הרצועה - הצליח לפגוע באחד מכלי הטייס. בדובר צה"ל הכחישו הערב את הדיווחים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"ישראל מנצלת את החרטה של גולדסטון"

"כוחות משולבים של צה"ל מבצעים תקיפות נרחבות ברצועת עזה", דווח הערב מדובר צה"ל. "כמו כן, בוצע ירי למרחבים מהם נורו פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל. צה"ל ימשיך לפעול ברצועת עזה בהתאם להערכת מצב".

הערב, מספר שעות לאחר פרוץ חילופי האש, כבר פנה חמאס לקהילה הבינלאומית להתערב במתרחש ולכפות על ישראל הפסקת אש. "חמאס קורא להתערבות מיידית על מנת להגן על העם הפלסטיני ברצועת עזה", הודיע הערב אחד מדוברי הארגון, פאווזי ברהום. "הכיבוש מנצל את החרטה של גולדסטון על הדוח שפרסם ואת התמיכה הכלכלית האמריקנית - על מנת להחריף את התוקפנות על עזה".