לראשונה מאז שהוצבה בדרום: "כיפת ברזל" יירטה רקטה

שבוע בלבד חלף מאז הוצבה מערכת "כיפת ברזל" בסמוך לב"ש, וכבר הערב הצליחה המערכת ליירט רקטה שנורתה לעבר יישובי הדרום. בחיל האוויר אימתו את הנתונים - וגם עדי ראייה סיפרו כי היו עדים ליירוט באוויר. הפלסטינים: צה"ל תוקף מן האוויר ומהים

הצלחה מבצעית ראשונה של מערכת "כיפת ברזל": סוללת הרקטות שנפרשה באזור באר שבע רק בשבוע שעבר הצליחה ליירט רקטה שנורתה הערב מרצועת עזה. גורמי ביטחון אישרו זאת הערב, לאחר שחיל האוויר אימת כי אכן בוצע יירוט.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

המערכת הצליחה לזהות את הרקטה שנורתה מהרצועה, לעקוב אחריה - ולבסוף גם למנוע את הפגיעה שלה בקרקע. עדי ראייה סמוך לגבול אמרו גם הם כי היו עדים ליירוט הרקטה באוויר. ההערכה היא כי הרקטה עשתה דרכה לאשקלון.

בינתיים, נמשכת האש בדרום. גורמים פלסטיניים מדווחים הערב כי כוחות צה"ל פועלים כבר מספר שעות ברחבי הרצועה - ותוקפים שורה של יעדים מן האוויר ומן הים. מצה"ל נמסר הערב כי התגובה לירי הנ"ט מוקדם יותר היום, היא פעולה בכוחות משולבים ברחבי הרצועה.

מצבו של הנער בן ה-16 שנפצע מירי הנ"ט על האוטובוס התייצב מוקדם יותר, הודות למאמציו של הצוות הרפואי בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. מצבו של נהג האוטובוס, שנפצע באורח בינוני באירוע, מוגדר כעת קל.