הבן ירד מהאוטובוס דקות לפני הטיל: "מאוד מלחיץ"

אוטובוס המועצה האזורית שנפגע מטיל נ"ט מהרצועה הוריד בצהריים את רוב נוסעיו בקיבוץ נחל עוז, ואז המשיך בנסיעה. דקות אחר כך, הוא ספג את הפגיעה. התושבים לא אומרים נואש: "אנחנו חיים ככה בזכות האמונה שזו הארץ שלנו"

הרבה מזל היה בצהריים לבנה של אילנה כהן מקיבוץ נחל עוז, שירד מאוטובוס המועצה האזורית רק דקות ספורות לפני שטיל נ"ט, שנורה מרצועת עזה, פגע ברכב ופצע אנושות את אחד הילדים שנסעו בו.

"האוטובוס הזה מוריד את התלמידים שמסיימים את הלימודים שלהם ואז אוסף חברים שאמורים להגיע לחוגים. למזלנו לא היו הרבה על האוטובוס", היא סיפרה לתכנית "מהדורה ראשונה", מתוך המרחב המוגן שבביתה.

שני ילדיה של כהן לא שהו בזמן השיחה בבית: "יש לנו ילדה בת 4 שעדיין נמצאת בבית הילדים ולא שיחררו אותה. גם הבן שלי שהיה באוטובוס הגיע לקיבוץ, אבל גם הוא בבית הילדים שלו ולא שיחררו אותו משם. זה מאוד מלחיץ, בעיקר כשיש ילדים בכל מיני גילאים ואנחנו ההורים נמצאים בדרכים".

גם בזמן פגיעת הטיל הייתה אילנה בדרכים, סמוך מאוד לזירת האירוע. "הגעתי לצומת סעד בדיוק אחרי שסיימתי את יום העבודה שלי, בערך חמש דקות אחרי שהטיל נפל על האוטובוס. המשטרה פינתה אותי לכיוון אחר כי חסמו את הכביש", היא סיפרה.

"לא צריך לצדד במלחמה"

למרות ההסלמה במצב, הביעה כהן אמון בכוחות הביטחון ותקווה כי המצב לא יגרור את צה"ל למבצע צבאי רחב היקף ברצועה. "אנחנו בוטחים לגמרי באנשי הביטחון ויודעים שהילדים שלנו בידיים טובות. אנחנו חיים ככה בזכות האמונה שזו הארץ שלנו, שצריך להיאחז בה ולהמשיך לחיות. אני לא חושבת שצריך לצדד במלחמה או במתקפות נגד. זה לא עובד ככה ולא צריך לעבוד ככה".

לדברי אילנה, אם אכן יתגברו התקפות הטרור מהרצועה – הוכן מראש פתרון עבור התושבים. "כשיש הסלמה מפנים יישובים כמו שלנו. יש לנו משפחה מאמצת בקיבוץ הזורע, שאימץ את הקיבוץ שלנו. אני מאמינה שיהיה פתרון לזה ושיהיה טוב".

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק