המטה ללוחמה בטרור: לא לנסוע בפסח לסיני ולטורקיה

רגע לפני חופשת החג, מפרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לישראלים המתכוונים לנסוע לסיני ולטורקיה. "גורמי טרור מתאמים הכנות לפיגועים נגד ישראלים בסיני", נכתב באזהרת המסע. אתמול: שר החוץ הטורקי נפגש עם משעל בדמשק. ראש ה-IHH: ה"מרמרה" תשוב לעזה במאי

בית מלון בטורקיה. לא לנסוע בחג (חדשות 2)

נוסעים לחו"ל בפסח? אל תסעו לטורקיה. המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה מפרסם השבוע עדכון של אזהרות המסע מטעם המטה ללוחמה בטרור, לקראת חג הפסח - ובו קריאה לישראלים שלא לנסוע לסיני או לטורקיה.

בעדכון האחרון, קוראים במטה לביטחון לאומי לישראלים להימנע מלהגיע לשתי המדינות במהלך החג, וכי בסיני קיימת התרעה ממשית על כוונה לחטוף אזרחים ישראלים.

"ידוע לנו שגורמי הטרור שוהים בסיני ומתאמים ההכנות לפיגועים מסוג זה עם סייעניהם מקרב שבטי הבדואים המקומיים", נמסר באזהרת המסע. גם ירדן נמצאת באזהרת המסע לקראת החגים. "קיימים איומים מתמשכים על ישראלים בירדן", נמסר.

שר החוץ הטורקי נפגש עם משעל בדמשק

זאת ועוד, קורא המטה ללוחמה בטרור לישראלים להיזהר בנסיעה גם לטורקיה. "יש להימנע מלהגיע בתקופה הקרובה למקומות בהם יש ריכוזי ישראלים ולהישמע להנחיות גורמי הביטחון המקומיים", נכתב.

בתוך כך הודיע היום שר החוץ הטורקי אחמט דאוטולו כי נפגש אתמול בדמשק עם ראש הלשכה המדינית של החמאס, חאלד משעל. מטרת הפגישה, לדברי דאוטולו, היא לדון במאמצי הפיוס בין פת"ח לחמאס ברשות הפלסטינית. הפגישה, לדברי שר החוץ הטורקי, נערכה במשכנו של שגריר טורקי בדמשק.

מוקדם יותר הודיע ראש ארגון ה-IHH כי ספינת ה"מרמרה" צפויה לשוב לשוט לרצועת עזה בסוף החודש הבא. זאת, במסגרת "משט החירות 2", שצפוי לכלול 15 ספינות מאירופה - שמתוכננות לצאת לכיוון הרצועה במטרה לשבור את המצור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק