פצוע אנוש ופצוע קל מירי נ"ט על אוטובוס

נער בן 16 נפצע אנושות ואדם נוסף נפצע קל, מטיל נ"ט שפגע באוטובוס במועצת שער הנגב. הרופאים נלחמים על חייו של הנער שספג פגיעה בראשו. לאחר מכן נורה מטח של 19 פצצות ורקטות נוספות לישראל - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. צה"ל תוקף בעזה

שוב הסלמה ביישובי עוטף עזה: נער בן 16 נפצע אנושות ואדם נוסף נפגע באורח קל מפגיעת טיל נ"ט שנורה מרצועת עזה, ככל הנראה לעבר כוח צה"ל שפעל באזור, אך פגע באוטובוס סמוך לצומת סעד שבתחום המועצה האזורית שער הנגב.

עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום בחדשות 2 בפייסבוק  

ממד"א-נגב נמסר כי סמוך לשעה 15:05 התקבל הדיווח על המקרה ולמקום הוזעקו אמבולנסים. למרבה המזל, שתי דקות לפני הפיצוץ היה האוטובוס מלא בילדים, ובעת הפגיעה היו באוטובוס רק הנהג והנער. כוח מד"א ייצב את מצבם של הפצועים, שלאחר מכן פונו לקבלת טיפול בבית החולים סורוקה באמצעות מסוק. חבלני משטרה שהגיעו למקום העריכו כי מדובר בפגיעה של טיל נ"ט - ולא פיצוץ פצמ"ר.

בן ה-16 נמצא כעת בחדר ניתוח, שם נלחמים הרופאים על חייו. הנער ספג פגיעה ישירה של הטיל בראשו. נהג האוטובוס, שמצבו מוגדר קל, נפגע ברגלו מרסיס.

מטח של 19 פצצות מרגמה וקסאמים

ככל הנראה נורה הטיל לעבר כוח צה"ל שהיה באזור, אך מסיבה לא ברורה הוא סטה ממסלולו ופגע באוטובוס ששייך למועצה האזורית שער נגב. במקביל, שוגר מטח של 19 פצצות מרגמה ורקטות קסאם לעבר יישובי עוטף עזה - ובמקרה הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. לראשונה מאז הצבתה בשבוע שעבר, פעלה מערכת "כיפת ברזל" ויירטה בהצלחה 2 רקטות ששוגרו לעבר אשקלון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לאירוע, היום בברלין. "שר הביטחון והרמטכ"ל בארץ. הם פועלים על פי המדיניות שלנו. נעשה הכל כדי להבטיח את ביטחון אזרחי ישראל. שוחחתי עם הקנצלרית, והיא הבינה היטב את הצורך שלנו לנקוט פעולות. אמרתי לה שלנו אין שום כוונה לספוג התקפות של אף מדינה".

גורמים פלסטיניים מדווחים הערב כי כוחות צה"ל פועלים כבר מספר שעות ברחבי הרצועה - ותוקפים שורה של יעדים מן האוויר ומן הים. מצה"ל נמסר הערב כי בתגובה לפגיעת טיל נגד טנקים באוטובוס שהסיע ילדים סמוך לקיבוץ סעד, מבצעים כוחות משולבים של צה"ל תקיפות נרחבות ברצועת עזה. כמו כן, בוצע ירי למרחבים מהם נורו פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל בשעה האחרונה. "צה"ל ימשיך לפעול ברצועת עזה בהתאם להערכת מצב", נמסר מדובר צה"ל.

הפלסטינים מדווחים על שלושה הרוגים וכ-30 פצועים בתקיפת צה"ל.

בהכנת הידיעה השתתפו יוסי זילברמן, ניר דבורי, רוני דניאל, תמיר סטיינמן וברהנו טגניה