דיווח: התקיפה מסודן - בעקבות מידע מאבו סיסי

בתקשורת הערבית קושרים בין התקיפה בסודן, שבוצעה על פי פרסומים זרים על ידי ישראל, התאפשרה הודות למידע מודיעיני שסופק על ידי מהנדס החמאס דיראר אבו סיסי, העצור בימים אלו בישראל. חמאס מכחיש הדיווח שאדם מטעמו נהרג בחיסול

האם בכיר החמאס העצור בישראל סייע משמעותית להצלחת "המבצע הישראלי" בסודן? בתקשורת הערבית קושרים הבוקר בין התקיפה בסודן, שבוצעה על פי פרסומים זרים על ידי ישראל, התאפשרה הודות למידע מודיעיני שסופק על ידי מהנדס החמאס דיראר אבו סיסי, העצור בימים אלו בישראל. 

העיתון הכוויתי "אל-ג'רידה" מדווח הבוקר מפי מקורות זרים כי ישראל היא שביצעה את התקיפה בפורט סודן, על בסיס מידע שהעניק המהנדס אבו סיסי. "ישראל גם אוספת מידע על סודן מהסודנים החיים בישראל", דווח בעיתון. "באמצעותם היא אוספת מידע על מסלולי ההברחות וגורמי הכוח בסודן". עוד דווח כי ישראל מחזיקה פעילים בדרום סודן המשתפים עמה פעולה ומתאמנים לפגיעה בנתיבי הברחת הנשק של סודן".

בתוך כך הכחישו היום בחמאס כי ההרוג בתקיפה שלשום הוא עבד אל-לאטיפ אל-אשקר, יורשו של מחמוד אל-מבחוח. אחיינו, פעיל החמאס וחבר הפרלמנט הפלסטיני מטעם הארגון, איסמאעיל אל-אשקר טען היום כי "אין שחר של אמת בדיווח על מותו. מצבו טוב, הוא כלל לא נפגע".

תקיפה מסתורית

בסודן נמשכת חקירת האירוע בו חוסלו שני בני אדם שנסעו ברכב 15 ק"מ דרומית לעיר פורט-סודן. מקור צבאי במדינה אמר היום כי לפני שלושה שבועות איתר חיל האוויר הסודני פעילות של מטוס שצילם את האזור שבו אירעה התקיפה אמש.

גורמים סודניים רשמיים אומרים כי התקיפה התרחשה מכיוון הים ועדי ראייה סיפרו כי הבחינו בשני מסוקי אפאצ'י ובשלושה פיצוצים. צבא סודן ירה לעבר המסוקים, אך לא הצליח לפגוע בהם.

הטלוויזיה הסודנית הממלכתית שידרה תמונות של זירת התקיפה, ובהן ניתן לראות את המכונית שנפגעה. עדי ראייה דיווחו כי יכלו להבחין בגופות ההרוגים מוטלות בצד הרכב שנפגע.

לדברי אחמד תחריר, דובר הפרלמנט הסודני , כלי הטיס הגיחו מכיוון הים האדום - אך לא ברור למי הם שייכים. "שמענו שלושה פיצוצים חזקים", ציין גורם בשדה התעופה, "יצאנו החוצה כדי לראות מה קרה ועדי ראייה סיפרו שהבחינו בשני מסוקים, שנראים כמו מסוקי אפאצ'י, חולפים באזור".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק