3 שבועות אחרי: הרוצחים לא נתפסו

הכפר עוורתא ממוקם כמה מאות מטרים מההתנחלות איתמר. מאז הרצח המזעזע של משפחת פוגל לפני שלושה שבועות, מתמקד צה"ל בכפר והפלסטינים מדווחים כי עצר כ-300 מתושבים. עיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי למרות שרוב הגברים בכפר נחקרו ובכמחצית מהבתים בו בוצע חיפוש, טרם הוגש כתב אישום אחד

כל המדינה כאבה את כאבה של משפחת פוגל מאיתמר לפני שלושה שבועות. פלסטינים שהסתננו לבית המשפחה, רצחו בדם קר שני הורים, שני ילדים ותינוקת. מאז פועל צה"ל בקדחתנות בכפרים הסמוכים ובעיקרם הכפר עוורתא. הכתבת איזבל קרשנר מעיתון "הארץ" מפרסם הבוקר כי מאז הרצח, נעצרו כ-300 מתושבי הכפר.

הכפר עוורתא ממוקם כמה מאות מטרים מההתנחלות איתמר וככל הנראה, כוחות הביטחון מאמינים כי משם יצאו המחבלים לביצוע הרצח. תושבי הכפר מספרים כי מאז הרצח, חיפש צה"ל בכ-1,500 בתים, מחצית מכלל הבתים בכפר.

סגן ראש מועצת הכפר סיפר כי שעתיים לאחר גילוי הגופות באיתמר, הוטל סגר על הכפר, כוחות צה"ל השתלטו על ארבעה מבנים בו והפכו אותם לתחנות חקירה מאולתרות. לאחר מכן, נקראו כל הגברים בכפר שגילם בין 15 ל-45 ונחקרו. הפלסטינים מדווחים כי נעצרו כ-300 מתושבי הכפר, רובם שוחררו, אך כ-20 עדיין מוחזקים במעצר.

אחת הסיבות למיקוד החיפושים בעוורתא, הוא שיום הרצח הוא יום השנה, על פי הלוח המוסלמי, לתקרית בה הרג צה"ל שני בני דודים בני 19 מהכפר. בתחילה טענו בצה"ל כי השניים תקפו חייל בקלשון ובגרזן, אך לאחר חקירת המקרה, התברר כי הירי היה מיותר.

עם זאת, למרות החיפושים הקדחתניים, חקירת רוב הגברים בכפר והמעצרים הרבים, עדיין לא הוגש כתב אישום וייתכן כי עדיין לא נתפסו האחראים למעשה.

רצח המשפחה באיתמר - סיקור מיוחד:

תחקיר הטבח: המחבלים דרכו על הבן שישן בסלון ולא הבחינו בו; התינוקת נרצחה אחרונה

התקשורת בעולם אדישה לטבח באיתמר

בני משפחת פוגל הובאו למנוחות

"לא נתפס ששוחטים תינוקת בת ארבעה חודשים"

נתניהו בישיבת הממשלה: "שמעתי בכי הנכדים שנותרו בחיים"

הריאיון האחרון של הזוג פוגל

תיעוד: כך נראתה זירת הרצח באיתמר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק