מטוסי קרב תקפו שיירת כלי רכב בסודן

שיירה של כלי רכב הותקפה הלילה על ידי מטוסי קרב לא מזוהים בפורט סודן - כך מדווחות סוכנויות הידיעות. לפחות 2 בני אדם נהרגו בתקיפה. באותו אזור לפני כשנתיים הותקפה שיירה שהובילה נשק לעזה, אז ייחסו מקורות זרים את התקיפה לחיל האוויר הישראלי. גורמים ביטחוניים בישראל: לא מתייחסים לדיווחים

מטוסי קרב בלתי מזוהים הפציצו הלילה בסודן כלי רכב צבאיים סמוך לשדה התעופה בעיר פורט סודן - כך דיווחו גורמים רשמיים במדינה. שני בני אדם נהרגו כתוצאה מהתקיפה במזרח סודן.

לדברי אחמד תחריר, דובר הפרלמנט הסודני , כלי הטיס הגיחו מכיוון הים האדום - אך לא ברור למי הם שייכים. "שמענו שלושה פיצוצים חזקים", ציין גורם בשדה התעופה, "יצאנו החוצה כדי לראות מה קרה ועדי ראייה סיפרו שהבחינו בשני מסוקים, שנראים כמו מסוקי אפאצ'י, חולפים באזור".

עד ראייה נוסף אמר לסוכנות הידיעות רויטרס כי במקום הורגשה נוכחות גדולה של כוחות חירום ואנשי ביטחון. "הם לא נותנים לאף אחד להתקרב לאזור", ציין והוסיף כי הבחין ברכב שעולה באש. עוד דווח כי המטוסים שהיו מעורבים בהפצצה שבו לכיוון ממנו הגיעו. 

גורמים ביטחוניים בישראל סירבו להתייחס לדיווחים מסודן.

לפני שנתיים: הברחת נשק סוכלה בסודן

לפני כשנתיים הותקפה בסודן שיירה של 17 כלי רכב שנשאו נשק שהיה מיועד, על פי הדיווחים, לחמאס. 39 בני אדם נהרגו בתקיפה. מקורות זרים ייחסו בזמנו את התקיפה לישראל.  

רשת CBS דיווחה אז כי בזמן מבצע "עופרת יצוקה" תקף חיל האוויר הישראלי גם בסודן שנמצאת הרחק מגבול ישראל-עזה - 1,400 קילומטר משטח ישראל. לפי הדיווח, מקורות אמריקנים סיפרו שבמהלך הלחימה בעזה, מטוסים של צה"ל הפציצו שיירת משאיות שעשתה את דרכה אל הגבול עם מצרים. המשאיות נשאו נשק ותחמושת שהיו מיועדים להגיע לידי חמאס דרך הגבול עם מצרים.

"המודיעין הישראלי חשף את התחמושת שהובילו 17 משאיות מסודן בדרכן צפונה, לגבול עם מצרים, במטרה להעביר את ציוד הלחימה לידי כוחות החמאס שנלחמו באותו זמן בצבא הישראלי בעזה", סיפר המקור ל-CBS, "מטוסי חיל האוויר תקפו את השיירה". ישראל סירבה להתייחס לדיווחים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק