הפלסטינים: ארבעה פעילי חמאס חשודים ברצח ג'וליאן מר

כוחות הביטחון של הרשות הפלסטינית עצרו היום 4 פעילי חמאס, בחשד שרצחו אתמול ביריות את השחקן היהודי-ערבי ג'וליאן מר בעיר ג'נין. חברו זכרייה זביידי: הרוצח הוא פלסטיני שקיבל הנחיות ומימון מארגון טרור פלסטיני - או ממדינה

התפתחות בחקירת רצח השחקן ג'וליאנו מר, אתמול בג'נין: כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי כוחות הביטחון הפלסטיניים עצרו היום ארבעה פעילי חמאס בעיר, בחשד למעורבות ברצח. הארבעה הועברו לחקירה. אתמול נעצרו מספר חשודים במעשה - ששוחררו במהלך הלילה לאחר שהתברר כי אינם קשורים למעשה.

הנהגת הרשות הפלסטינית העבירה אמש הנחיות מפורשות למנגנוני הביטחון הפלסטיניים לחקור את המקרה, לפרסם את ממצאי החקירה ולמצות את הדין עם האחראים. פעיל "גדודי חללי אל-אקצה" לשעבר ומי שהיו חברו הקרוב של מר, זכרייה זביידי, אמר מוקדם יותר היום כי רוצחו של מר הוא פלסטיני שקיבל הנחיות ומימון מארגון טרור פלסטיני - או ממדינה. זביידי דחה את השמועות והידווחים לפיהם מדובר ברצח על רקע אישי או רומנטי.

מר התעלם מאיומים שהיו על חייו בשנים האחרונות, בשל היותו בן לאם יהודייה. הקיצונים ראו בו סמל לנורמליזציה עם ישראל, דבר שאינו אהוד עליהם. זהו אחד מכיווני החקירה, אך נבדק גם רצח על רקע כבוד המשפחה, כמו גם כיוונים נוספים.

צה"ל והשב"כ חוקרים את הרצח, כך גם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

שחקנים קוראים לאבו מאזן להתערב בחקירה

מושל ג'נין קדורה מוסא, גינה אתמול בחריפות את הרצח וכינה אותו "אירוע מצער מאוד". בנוסף, הורה על הקמתה של ועדת חקירה לרצח. "בשלב זה אין לנו כל הערכות בדבר זהות הרוצחים", אמר מוסא והוסיף כי גופתו של מר הועברה לישראל. זכריה זביידי, שהיה חברו הקרוב, היה נסער מאוד מהרצח וסירב לדבר עם כלי התקשורת.

שכניו של מר אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "אנחנו עדיין בהלם ולא מאמינים. אנחנו מכירים אותו מאז שהיה ילד וגדל כאן בשכונה. הוא היה איש שכולם אהבו, יהודים וערבים. הוא לא היה מסוכסך עם אף אחד".

שחקנים ומכרים יהודים וערבים שהכירו את מר קראו לאבו מאזן להתערב באופן אישי בחקירת הרצח, וחלק אף דרשו ממנו להקים ועדת חקירה. לדברי מקורבים לשחקן, הוא אינו התריע אף פעם על סכנת חיים, "אם היו מאיימים על חייו הוא היה עוזב את ג'נין", הם טוענים.

"הוא היה עוף מוזר ואחר"

לאורך השנים האחרונות הפעיל מר את "תיאטרון החופש" במחנה הפליטים בג'נין, לשם נהג לקחת צעירים בניהם גם פעילי גדודי אל-אקצה, ולשקם אותם. בתקופה האחרונה קיבל השחקן איומים ממספר גורמים איסלאמיים שהתנגדו לפעילותו. בקרב הפלסטינים אף היו שמועות כי מר פועל בשם השב"כ, כיוון שהיה חצי יהודי.

השחקנית גילה אלמגור ספדה למר במהלך התכנית "שש עם עודד בן-עמי": אלוהים אדירים, מה זה? זה כל כך מפתיע ומרגיז, אני לא מבינה את זה. אני מאוד מאוד אהבתי אותו והוא היה עוף מוזר ואחר, והיה כל כך עצמאי בדעותיו ובצורת המשחק שלו. הוא היה חיה יפת תואר".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק