צה"ל הרג פלסטיני חמוש בצפון הרצועה

טנקים פתחו באש לעבר אדם ששהה סמוך לגדר המערכת המקיפה את עזה. צה"ל: "הימצאות גורמי טרור בשטח מנוצלת להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפת חיילי צה"ל"

חיסול ליד גדר המערכת. ארכיון (חדשות 2)

נמשכת המתיחות בדרום: פלסטיני חמוש נהרג הבוקר מאש צה"ל סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה.

מצה"ל נמסר כי "הכוח ביצע ירי טנקים לעברו וזוהתה פגיעה". עוד נמסר, כי "הימצאות גורמי טרור בשטח גדר המערכת מנוצלת להנחת מטענים, תכנון פיגועים וניסיונות חטיפת חיילי צה"ל ומסכנת את ביטחון תושבי ישראל באזור".

אתמול הוצבה "כיפת ברזל" באשקלון

לאחר שבתחילת השבוע שעבר הוצבה בפאתי באר שבע הסוללה הראשונה של מערכת "כיפת ברזל", הוצבה אתמול הסוללה השנייה באזור אשקלון. בכך מקווים במערכת הביטחון להגן על היישובים שמצפון לרצועה מפני ירי קסאמים, פצצות מרגמה ורקטות גראד.

ראש עיריית אשקלון בני וקנין סיפר בראיון לחדשות 2 באינטרנט כי "הצבת מערכת כיפת ברזל תשרה ביטחון ורגיעה בקרב תושבים ובייחוד בקרב הילדים, וזה יתרום לחוסן הנפשי והחברתי". וקנין ציין ש"באשקלון אין מיגון בבתי ספר והגנים ולכן התושבים מאוד שמחים על ההחלטה שהתקבלה".

עם זאת, לאור הטענות כי מערכת כיפת הברזל היא ניסיונית ולא ידוע על הצלחה ודאית שלה, ראש העיר עדכן שבאשקלון מסבירים לתושבים כי המערכת מעניקה רק חלק מההגנה ולכן עליהם להיערך בהתאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק