בחמאס ובג'יהאד מאיימים: נגיב בתוך שטח ישראל

על רקע האירועים האחרונים, חיסול חוליית החמאס שתכננה לחטוף ישראלים ואזהרת המסע לסיני, כינסו הבוקר נציגי הפלגים החמושים הפלסטיניים מסיבת עיתונאים בעזה. : "דם ההרוגים לא נשפך לשווא", איימו דוברי החמאס והג'יהאד האיסלאמי, "האויב ישלם מחיר על פשעיו. כל האופציות עומדות על הפרק". צפו במסיבת העיתונאים

נציגי הארגונים הפלסטיניים החמושים כינסו הבוקר מסיבת עיתונאים מיוחדת בעזה, בה הם התייחסו לאירועים האחרונים ברצועה ולחיסול חוליית החמאס שתכננה לחטוף ישראלים בסיני בסוף השבוע. את מסיבת העיתונאים מעזה העברנו בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט, בתרגום סימולטני לעברית.

דובר חמאס אבו עוביידה אמר במסיבת העיתונאים כי "האויב הבין בצורה מוטעית את הסיכומים בינינו, וחשב שההתנגדות תשב בחיבוק ידיים. אבל אנחנו נגיב על המעשים האחרונים של האויב".

אחריו נשא דברים דובר מטעם 'פלוגות ירושלים', הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, שאמר כי "ישראל חיסלה שלושה פעילי ג'יהאד ושלושה פעילי חמאס אחרי שהסכמנו להפסיק את ירי הרקטות. הם חשבו שהשלושה האלה תכננו לחטוף ישראלים במצרים, אבל מה שהאויב אומר בדבר החיסול האחרון זה תירוץ להמשך ההסלמה ברצועה".

"ישראל תישא בהשלכות למתקפה, האויב לא ייצור משוואות חדשות למאבק שלנו", איים דובר הג'יהאד. "התגובה של ההתנגדות עוסקת רק בגבולות ישראל. הפלגים הפלסטיניים בוחנים את הדרך להגיב לאירועים האחרונים ואת האופציות העומדות על שולחננו. דם ההרוגים שלנו לא נשפך לחינם".

בשעות הצהריים התייחס דובר אחר של החמאס, סאמי אבו זהרי, לשינוי עמדתו של השופט ריצ'ארד גולדסטון, בעניין הדוח שהגיש לאו"ם על מבצע עופרת יצוקה. "אנו מתפלאים מעמדתו של גולדסטון", אמר אבו זהרי. "חמאס קורא לאו"ם להציל את מה שהופיע בדוח ולא לראות בו דוח אישי - כי אם דוח בינלאומי".

החיסול בליל שישי: 4 בכירי חמאס נהרגו

בלילה שבין שישי לשבת תקפו כלי טייס של חיל האוויר חוליית חמאס שמנתה ארבעה פעילים, ואשר נסעה ברכב בדרום רצועת עזה. פעיל נוסף נפצע באורח קשה והועבר לבית החולים המקומי. החוליה אותרה בפעילות משותפת של הצבא והשב"כ.

על פי הדיווחים, בין ההרוגים בתקיפה היו איסמעיל לבאד, בכיר בחמאס ששרד בעבר מספר ניסיונות חיסול של צה"ל, והיה אחד המקורבים לבכיר חמאס לשעבר עבד אל-עזיז רנטיסי, שחוסל ב-2004. פעיל אחר שנהרג בתקיפה הוא מוחמד דאיה, ממפקדי השטח הבכירים של הזרוע הצבאית של חמאס.

בחמאס איימו לאחר התקיפה כי ישראל תישא באחריות לירי. "נגיב באופן שיגרום לישראל להצטער על המעשה הנפשע שביצעה", אמר אמש דובר הארגון סאמי אבו זהרי. בעקבות החיסול בעזה פרסם אתמול המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע חמורה לסיני, ובה קריאה לישראלים להימנע מלצאת לסיני ולאלו הנמצאים בה - לשוב מיד לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק