בגלל חיסול חוליית חמאס: תושבי הדרום התבקשו "לגלות ערנות"

שבת מתוחה בדרום: באזור נערכים לאפשרות שארגונים פלסטיניים יחדשו ירי הרקטות בעקבות החיסול הלילה. דובר מטעם חמאס אמר: "בשעות הקרובות נחליט כיצד לנהוג" והגדיר את התנהגות ישראל כ"הסלמה מכוונת". התושבים נקראו "לגלות ערנות"

כוננות בדרום מפני חידוש הירי: בזרוע הצבאית של חמאס מזהירים היום בעקבות החיסול הלילה כי ההסכמה בין הארגונים הפלסטינים על רגיעה ברצועת עזה עלולה להסתיים. תושבי הדרום נקראו לגלות ערנות בשל החיסול.

דובר הזרוע הצבאית הודיע כי בשעות הקרובות יוחלט כיצד להגיב על חיסול שלושה פעילי חמאס הלילה בחאן יונס. בצה"ל אומרים כי השלושה היו חברים בחולייה שתכננה לבצע פיגוע או לחטוף ישראלים בסיני בימים הקרובים.

מדובר במבצע משותף של חיל האוויר והשב"כ, בו השלושה חוסלו בעת שנסעו במכונית – פעיל נוסף נפצע קשה. דובר חמאס הגדיר את החיסול הזה "הסלמה מסוכנת", והכחיש כי הפעילים עסקו בהכנות לפיגוע.

במקביל, המטה ללוחמה בטרור מרענן את אזהרת המסע לסיני, אזהרה שנמצאת בדרגה הגבוהה ביותר. ישראלים מתבקשים שלא לנסוע לסיני, ומי שכבר נמצא שם מתבקש לחזור לישראל מיד.  על פי המטה ללוחמה בטרור, האיום על ישראלים בסיני הוא ממשי וחמור ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק