טורקיה לאו"ם: סיכלנו משלוח נשק אירני לסוריה

פרשת המטוס האירני שהונחת בטורקיה שבה לכותרות: היום מדווח כי טורקיה התלוננה במועצת הביטחון של האו"ם כי על סיפון המטוס הוסתרו אמצעי לחימה רבים - ובהם פצצות מרגמה ואלפי כדורים. "מצבור הנשק מהווה הפרה של אמברגו הנשק שהוטל על אירן", נכתב בדוח הטורקי לאו"ם

אתגר יוצא דופן ליחסים המתחממים: טורקיה הודיעה למועצת הביטחון של האו"ם כי החרימה אמצעי לחימה רבים שהיו על סיפונו של המטוס האירני שהונחת בשטחה לפני כשבועיים - כך מדווחת הערב סוכנות הידיעות "רויטרס".

פירוט אמצעי הלחימה הועבר גם כן למועצת הביטחון, בדוח המיוחד שהוגש לאו"ם לפני כשלושה ימים. "מצבור הנשק מהווה הפרה של אמברגו הנשק שהוטל על אירן", נכתב בדוח. "אמצעי הלחימה הוסוו במסמכים של המטוס כחלקי חילוף, והוחרמו לבסיס צבאי בעיר דיארבקר".

פצמ"רים 60 ו-120 מ"מ

זהו מפרט אמצעי הלחימה שהוחרם, על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "רויטרס": 60 רובי קלצ'ניקוב, 14 תתי מקלע, כ-8,000 כדורים, 560 פצצות מרגמה 60 מ"מ ו-1,288 פצצות מרגמה 120מ"מ. אנשי הצוות על המטוס נחקרו במשך שלושה ימים בטורקיה - ולאחר מכן שוחררו.

בשבוע בו הונחת המטוס הטורקי, הונחת מטוס נוסף - עליו לא נמצא כל אמצעי לחימה ואנשיו שוחררו. שני המטוסים הוכרחו לנחות על אדמת טורקיה. לאחר שלא נענו הטייסים לקריאות בקשר - הוזנקו אליהם מטוסי קרב שליוו אותם לנמל התעופה בדיירבאקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק