נועם שליט ואשת מהנדס חמאס הכלוא שוחחו: "הבן שלך ובעלי נחטפו - בלי סיבה"

בשיחה עם אביו של החייל החטוף גלעד שליט אמרה בצהריים ורוניקה אבו סיסי, אשתו של מהנדס חמאס הכלוא בישראל: "לבעלי אין קשר לא לחמאס ולא לשליט". שליט אמר לה, בשיחה ששודרה ברשת ב': "אנחנו חמש שנים סובלים ואתם רק חודש וחצי"

"הבעל שלך דיראר יכול להיות משוחרר בתוך ימים או שבועות, אם המנהיגים שלכם יהיו מוכנים לעסקה לחילופי אסירים", כך אמר היום נועם שליט, אביו של החייל החטוף גלעד שליט, לוורוניקה אבו סיסי - אשתו של מהנדס החמאס הכלוא בישראל. השניים שוחחו בתכנית יומן צהריים ברשת ב'.

שליט הוסיף, "אני יודע שזה קשה מאוד בשבילך" ורעייתו של אבו סיסי השיבה: "אני מרגישה אותו הדבר. הבן שלך נחטף בלי סיבה והבעל שלי נחטף בלי סיבה". היא המשיכה ואמרה את מה שאמר היום לראשונה בעלה מול המצלמות, "לבעלי אין קשר לא לחמאס ולא לשליט".

נועם שליט שוחח גם עם אחיו של אבו סיסי, רזי. "כמה שאתה סובל אנחנו סובלים", אמר לו האח. שליט השיב: "כן, אבל אנחנו חמש שנים סובלים ואתם חודש וחצי. אפשר תוך ימים ספורים לשחרר אותו הביתה, יש על השולחן את העסקה הגרמנית. צריך להגיד לממשלה שלכם לקבל את ההסכם".

"מה אני אגיד לך? אני מקווה שעכשיו יחזור הביתה. כל אחד יחזור הביתה", אמר האח. "דיראר, לא מקרוב ולא מרחוק, אין לו מושג על שליט". כשנועם שליט עימת אותו שוב עם עסקת חילופי האסירים, אמר רזי: "אז אני מציע שכל המשפחה שלנו יילכו לשם לעזה ולהגיד להם 'תעשו לנו טובה, תגמרו את הסיפור הזה וזהו. אנחנו מוכנים ללכת לסוף העולם בשביל לשחרר את דיראר".

בשעות הצהריים פרסם החמאס הודעה רשמית בה הוא התנער מהקשר לאבו סיסי. "המהנדס הדגיש בבית המשפט שאין לו קשר לחמאס", אמר היום דובר הארגון סאמי אבו זוהרי והכחיש את דברי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמש, בראיון המיוחד לחדשות 2, בו אמר כי אבו סיסי בכיר בארגון.

אבו סיסי למצלמה: "אין לי ולא היה לי קשר לשליט"

אבו סיסי, המהנדס מעזה שלפי פרסומים זרים נחטף מאוקראינה לישראל, התייחס מוקדם יותר היום לראשונה למעצרו והכחיש את הדיווחים השונים בכלי התקשורת שלפיהם הוא מחזיק במידע אודות מקום הימצאו של החייל החטוף.

"חטפו אותי מאוקראינה", הוא אמר למצלמה כשהובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם יוגש נגדו כתב בעוד שישה ימים כתב אישום שייחס לו עבירות חמורות. סעיפי האישום המלאים אסורים לפרסום מכוח צו. "חקרו אותי על גלעד שליט, אבל אין לי ולא היה לי קשר לגלעד שליט. אני בסך הכל מהנדס חשמל. אני חף מפשע, זה הכל שקר. אני מבקש מאשתי ומהילדים לגלות סבלנות".

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר לסוגיית מעצרו של אבו סיסי, בריאיון שהעניק לאיילה חסון ברשת ב'. כמו ראש הממשלה, אמר גם ברק כי למהנדס העזתי "יש מידע פנימי על המתרחש בארגון חמאס שיש לו ערך לא רק בעניינו של גלעד שליט", ולכן הצדיק את המשך מעצרו.

במשדר החי המיוחד בחדשות 2 התייחס אמש לפרשה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אבו סיסי הוא איש חמאס, הוא מוחזק במעצר בישראל, במעצר חוקי לפי כל הכללים", הוא אמר - אך בניגוד לברק, סירב להשיב לשאלה האם יש קשר בין המעצר לבין שליט. הוא הסתפק בכך שציין כי "הוא (אבו סיסי) מסר מידע בעל ערך".

אתמול דווח במגזין הגרמני "דר-שפיגל" כי בישראל חטפו את אבו סיסי כדי לקבל מידע שיוכל לאפשר את שחרורו של שליט בפעולה צבאית. לדברי מקור ישראלי שצוטט שם, כדי להצליח במשימה כזו על ישראל לדעת את מיקומו המדויק של החייל החטוף בתוך שטח הרצועה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק