צפו באבו סיסי אומר למצלמה: "חטפו אותי מאוקראינה, אין ולא היה לי קשר לשליט"

בהתייחסות ישירה וראשונה למצלמה ויום אחרי שרה"מ עצמו אמר כי הוא "מסר מידע בעל ערך", הכחיש המהנדס העזתי העצור בישראל כל קשור לפרסומים כי הוא מחזיק במידע על גורל החייל החטוף. שר הביטחון: "יש לו מידע על גלעד". צפו בדבריו

דיראר אבו סיסי, המהנדס מעזה שלפי פרסומים זרים נחטף מאוקראינה לישראל, התייחס לראשונה למעצרו והכחיש את הדיווחים השונים בכלי התקשורת שלפיהם הוא מחזיק במידע אודות מקום הימצאו של החייל החטוף.

"חטפו אותי מאוקראינה", הוא אמר למצלמה כשהובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בפתח תקווה, שם יוגש נגדו כתב בעוד שישה ימים כתב אישום שייחס לו עבירות חמורות. סעיפי האישום המלאים אסורים לפרסום מכוח צו. "חקרו אותי על גלעד שליט, אבל אין לי ולא היה לי קשר לגלעד שליט. אני בסך הכל מהנדס חשמל. אני חף מפשע, זה הכל שקר. אני מבקש מאשתי ומהילדים לגלות סבלנות".

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר לסוגיית מעצרו של אבו סיסי, בריאיון שהעניק לאיילה חסון ברשת ב'. כמו ראש הממשלה, אמר גם ברק כי למהנדס העזתי "יש מידע פנימי על המתרחש בארגון חמאס שיש לו ערך לא רק בעניינו של גלעד שליט", ולכן הצדיק את המשך מעצרו.

במשדר החי המיוחד בחדשות 2 התייחס אמש לפרשה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. "אבו סיסי הוא איש חמאס, הוא מוחזק במעצר בישראל, במעצר חוקי לפי כל הכללים", הוא אמר - אך בניגוד לברק, סירב להשיב לשאלה האם יש קשר בין המעצר לבין שליט. הוא הסתפק בכך שציין כי "הוא (אבו סיסי) מסר מידע בעל ערך".

אתמול דווח במגזין הגרמני "דר-שפיגל" כי בישראל חטפו את אבו סיסי כדי לקבל מידע שיוכל לאפשר את שחרורו של שליט בפעולה צבאית. לדברי מקור ישראלי שצוטט שם, כדי להצליח במשימה כזו על ישראל לדעת את מיקומו המדויק של החייל החטוף בתוך שטח הרצועה.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק