חיזבאללה על המפה: 900 בסיסים בדרום לבנון

ה"וושינגטון פוסט" חשף מפה שהעביר לידיו גורם ביטחוני בישראל, ובה מאות בונקרים ומתקנים צבאיים שונים של הארגון השיעי, חלקם ממוקמים במרחק נגיעה מגבול הצפון. מאגרי הנשק כוללים גם טילים שמגיעים לת"א, באדיבות סוריה

בסיסים ומתקנים מטר מהגבול. דרום לבנון (רויטרס)

מאז מלחמת לבנון השנייה נשמר בגבול הצפון שקט יחסי, אבל נראה כי סיבוב הלחימה הבא בין ישראל לבין חיזבאללה עלול להיות סבוך מקודמיו. ה"וושיגטון פוסט" האמריקני חשף מפה שלפי הדיווח העביר אליו גורם ביטחוני בישראל, ובה מסומן מיקומם של לא פחות מאשר 900 בונקרים ומתקנים אחרים של ארגון הטרור השיעי בדרום לבנון, חלקם פועלים במרחק נגיעה מגדר הגבול הבינלאומי.

רוב מוחץ מבין המתקנים המסומנים נמצאים מדרום לנהר הליטני. מדובר ב-550 בונקרים, 300 בסיסי האזנה ו-100 מחנות אחרים.

המקורות הביטחוניים בישראל שצוטטו בעיתון האשימו כי רוב הנשק שמחזיק חיזבאללה באותם מאגרים הועבר לידי ארגונו של חסן נסראללה על ידי סוריה. בין היתר, הוזכר שם כי כוללים טילי "סקאד", לצד טילים לטווחים ארוכים הרבה יותר - כולל כאלה שמסוגלים לפגוע בתל אביב.

חצי ביקורת נוספים כיוונו הגורמים הישראליים לעבר כוחות יוניפי"ל בדרום לבנון. לדבריהם, ממחישה המפה את אוזלת ידם של חיילי האו"ם שפרושים באזור בכל הקשור למניעת הברחות הנשק מאז מלחמת לבנון השנייה, עד כדי כך שכיום מחזיק חיזבאללה בכמות נשק אף גדולה יותר מזו שהייתה לו לפני קיץ 2006.

נוסף על כך, נטען בדיווח כי בישראל ביקשו לפרסם באופן גלוי את המידע על פרישת חיזבאללה, כדי לסכל מראש את יכולתה של הקהילה הבינלאומית להטיח ביקורת בישראל, דוגמת זו של ימי מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, במקרה שאכן ייגרר האזור לסבב מלחמה נוסף. הסיבה לכך היא הפוטנציאל ההרסני העולה מתרחיש שכזה - בשל העובדה כי "רבים מבסיסי חיזבאללה פועלים בלב כפרים, סמוך למתקני רפואה ובתי ספר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק