נועם שליט: ביבי ממחזר, לא קונה את ההפחדות שלו

בזמן שרה"מ השיב לשאלות הגולשים שהתעניינו במגעים לשחרורו של גלעד שליט, צפה אביו בריאיון המיוחד במאהל המחאה מול ביתו ודחה מכל וכל את הסבריו: "במבחן התוצאה - גלעד לא בבית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נדרש הערב לשאלות ששיגרו אליו אלפי בני אדם מ-90 מדינות שונות ברחבי העולם. על רקע הקיפאון המתמשך במגעים לשחרורו, בחרו רבים מבין גולשי חדשות 2 באינטרנט ויוטיוב להפנות לראש הממשלה שאלות הנוגעות לחייל החטוף גלעד שליט.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בזמן שנתניהו השיב להם, צפה במשדר החי המיוחד גם נועם שליט, אביו של גלעד, במאהל המחאה מול ביתו של ראש הממשלה. הוא לא מצא נחמה בהבטחותיו שלפיהן נמשכים הניסיונות להשיב את גלעד הביתה כל העת, והאשים אותו במסכת הפחדות, שלדבריו נועדה לכסות על אי יכולתו לקבל הכרעה.

"אנחנו עושים הרבה פעולות בעניינו של גלעד, רק מקצתן ידועות", אמר ראש הממשלה בריאיון. "אנחנו רוצים להחזיר אותו. איזו סיבה יכולה להיות לראש ממשלה לא לעשות צעד כל כך פופולארי, הרי כולם ימחאו כפיים ביום הראשון. אבל התנאים שמבקש חמאס מופרזים. מתוך 450 מחבלים יש ארכי-רוצחים שרוצים להכניס ליהודה ושומרון, הם יהרגו באריאל, בתל אביב, בחיפה ובירושלים".

אביו של החייל דחה את הדברים. "הוא דיבר על מידע חדש אבל לא פירט. אני לא יודע על מידע חדש", אמר נועם שליט - שהדגיש כי לא הופתע מהאופן שבו בחר נתניהו להתייחס לשאלות בנושא גורלו של בנו. "היה צפוי שראש הממשלה ימחזר את הדברים שהוא אומר כל הזמן ואת מה שלשכתו מוציאה מדי פעם. ההודעות האלה וצורת ההפחדה הזאת של עם ישראל בכל מיני עסקאות שהיו לפני 26 שנה ממש לא רציניות. המצב מאז השתנה לחלוטין ולכן זה ממש לא רלוונטי".

על פועלו של נתניהו כדי לחדש את המגעים לעסקה מתח שליט ביקורת והדגיש כי "הוא אומר שעושים בכל יום דברים וחוזר על זה. שמענו את זה גם מקודמו במשך חמש שנים. אנחנו שומעים את אותו הדבר, שעושים הכל וכל יום ושאין יום שעובר ולא עושים, אבל בפועל - במבחן התוצאה - גלעד נמצא באותה הפוזיציה שהוא היה ביוני 2006, והיום עוד מעט יוני 2011. גם אם נעשו דברים הם כנראה נכשלו וכשלו. במבחן התוצאה גלעד לא בבית".

נועם שליט המשיך להביע תרעומת על הסבריו של ראש הממשלה לקיפאון במגעים ואמר: "היום יש לצערי רק חלופה אחת: לעשות עסקה ולשחרר את מי שנדרש כרגע. אם וכאשר יהיה צורך לטפל במחבלים כאלה ואחרים ואם הם אכן יחזרו לטרור - ישראל תדע לעשות את זה. אומרים את זה לא רק אני, אלא גם אנשי ביטחון בכירים מאוד בעבר ובהווה. לכן אנחנו לא קונים את ההפחדות האלה וצר לנו שראש הממשלה בוחר למחזר את הדברים האלה".

גם ההתעניינות הרבה במצבו של בנו והדרישות להביא לשחרורו לא הביאו את אביו של החייל לגלות אופטימיות. "לנו חשובות התוצאות. לצערי, אין כל חדש במבחן התוצאה שמקדם אותנו", הוא הסביר בצער. "גלעד עדיין נמק בשבי בעזה כבר קרוב לחמש שנים".

התייחסות ראשונה לפרשת המהנדס העזתי: "איש חמאס"

במשדר המיוחד סיפק ראש הממשלה גם התייחסות ראשונה למעצרו של דיראר אבו סיסי, ולפרסומים שלפיהם הוא החזיק במידע אפשרי על שליט.

"אבו סיסי הוא איש חמאס, הוא מוחזק במעצר בישראל, במעצר חוקי לפי כל הכללים", אמר נתניהו והוסיף: "אני לא רוצה להתייחס להקשר לגלעד שליט או להקשרים אחרים אלא רק יכול להגיד שהוא מסר מידע בעל ערך".

נתניהו נשאל על ידי הגולשת רוחי על הפעולות שנעשות לטובת גלעד שליט: "ישבתי עם רעייתי ואביבה ונועם שליט יותר מפעם אחת", אמר נתניהו. "כל אחד חושב זה הבן שלי, זה הילד שלי, אני בוודאי חושב את זה ואני רוצה להחזיר אותו ואנחנו עושים הרבה פעולות ורק מקצתן ידועות. חלק קטן. אנחנו פועלים כל הזמן ואין יום שלא פועלים".

על המחבלים שדורשים בחמאס לשחרר בתמורה לשחרור, אמר ראש הממשלה:"אני מוכן לשחרר אותם לעזה, לתוניס אפילו ללוב. אני לא מוכן שיהרגו שוב מאות אזרחי ישראל. אני צריך להסתכל לרוחי בעיניים אם חלילה הבן שלה יהרג באוטובוס".

הגולשים מראיינים את נתניהו - פרויקט מיוחד:

הריאיון המלא עם ראש הממשלה

ראש הממשלה על פרשת הנסיעות: "מטווחים את אשתי"

האם נתניהו יצא עם לבני לבירה?

איך אפשר לחיות מ-2,700 ש"ח בחודש?

סעדה לרה"מ: איך תחזיר את המוחות?