הרב לאו נגד האו"ם: אחראים למצבו של גלעד

הרב הראשי לשעבר ביקש להעביר מהצלב האדום להעביר לחייל החטוף מצות והגדה לפסח. בדרך הוא לא חסר ביקורת מנציג הארגון בישראל: "יש להפנות אליהם את החצים"

חג הפסח הולך ומתקרב, אבל חייל אחד יציין בקרוב חמש שנים עצובות מאז נשללה חירותו כשנחטף אל מרתפי חמאס בעזה. המגעים לשחרורו של גלעד שליט שרויים כבר תקופה ארוכה בקיפאון עמוק, ובניסיון לאפשר לו להרגיש בכל זאת את אווירת החג נפגש הרב הראשי לתל אביב יפו, ישראל מאיר לאו, עם נציג הצלב האדום בישראל. הוא ביקש ממנו להעביר לגלעד חבילת מצות והגדה של פסח.

בריאיון ליומן הצהריים של רדיו קול חי, סיפר לאו, לשעבר הרב הראשי האשכנזי, כי בפגישתו עם הנציג, חואן פדרו שרר, לא חסך ממנו ביקורת על התנהלות הארגון והמוסדות הבינלאומיים השונים בניסיונות להוציא את שליט לחופשי.

"כאשר אלה שמחזיקים בגלעד בניגוד לכל אמנות ז'נבה וכל יתר חוקי זכויות האדם מהלכים חופשי ואפילו מופיעים בטרקלינים של נשיאים, מלכים וראשי ממשלות באומות המאוחדות - איזה מאוחדות? מה פתאום מאוחדות, כשאתה רואה דבר כזה? לדעתי הם האשמים מספר אחת ואליהם יש להפנות את החצים", אמר הרב לאו.

עם זאת, הביע הרב לאו ספק באשר לאפשרות שהמשלוח שברצונו להעביר לגלעד אכן יגיע לייעדו. "ביקשתי שידאגו להעביר דרך הצלב האדום את החבילה לשליט ונראה מה תהיה תגובת אנשי חמאס שמתיימרים להיות אנשי דת ואמונה. הוא (נציג הצלב האדום) דיבר על כך שהוא עושה מאמצים להעביר את החבילה שלי יחד עם מכתבים ממשפחת שליט אל גלעד".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק