צפו: עימות אלים בין מתנחלים לשוטרים בשומרון

במשטרה הודיעו על 9 עצורים במהלך הלילה במאחז גבעת רונן, בחשד לתקיפת שוטרים שהגיעו לבצע מעצרים. אך המתנחלים טוענים שדווקא השוטרים היו אלה שתקפו אותם בגז מדמיע: "הם שברו חלונות ודלתות". מי תקף את מי? צפו בתיעוד

מה קרה הלילה בעימותים בין מתנחלים לשוטרים במאחז גבעת רונן, באזור שכם? תלוי את מי שואלים. השוטרים טוענים שהותקפו על ידי עשרות תושבי המקום ונרגמו באבנים. המתנחלים מצידם טוענים שהשוטרים היו אלה שהפעילו אלימות קשה ואף שברו דלתות וחלונות בבתים.

"הם טענו שהם מהבילוש אך סרבו להציג תעודות מזהות", נמסר מוועד מתיישבי השומרון. "התושבים התרעמו והבלשים הזמינו כוחות משטרה שהחלו לנהוג באלימות קשה. הם פרצו לכל הבתים והחלו לעצור את הגברים. הם שברו חלונות ודלתות וחלקם חדרו לבתים דרך החלונות... כל המעצרים בוצעו כך שאיש מהשוטרים לא נשא תגי זיהוי. המשטרה ביצעה ירי גז מדמיע לעבר בתי משפחות עם ילדים ישנים, השליכה רימוני הלם גם על ילדים".

ראש המועצה גרשון מסיקה אמר כי "התנהגות המשטרה נעשתה תוך אטימות מוחלטת. שבועיים אחרי הרצח הנתעב כשכולם עדיין מפוחדים מכל רחש מסביב, מגיעה המשטרה באישון לילה, תוך הטלת פחד על הילדים והתושבים. המשטרה הפגינה יחס משפיל, חסר תבונה".

"החוסר פרופורציה של המשטרה פעם אחר פעם מלמד שיש להם זילות כלפי ההתיישבות וכלפי המתיישבים", הוסיף מסיקה. "הם מסתכלים עליהם כאויב, יורים עליהם גז מדמיע, רימוני הלם והדבר הוא בלתי נסבל". 

במשטרה דוחים לחלוטין את הטענות

בתיעוד שהפיץ ועד מתיישבי השומרון ניתן לראות ראיות לטענות המתנחלים - אך גם לטענות השוטרים. בתמונות נראה שוטר בחלון בית ביישוב, נאבק עם מתנחל. עוד ניתן לראות מעצר של אחד התושבים, כשהוא מתנגד למעצרו והשוטר נשמע מאיים עליו: "שים יד מאחורי הגב או שאני שם עליך טייזר (אקדח הלם).

בתום העימותים הלילה נעצרו תשעה חשודים. מהמשטרה נמסר כי מחקירה ראשונית של המקרה עולה שהחשודים התגודדו סביב ניידות המשטרה שהגיעו למקום, והחלו לרגום אותן באבנים ולנקב את צמיגי הרכבים. בנוסף, אחד החשודים חטף גז פלפל מאחד השוטרים וריסס את הכוחות.

"לאחר שנזק כבד נגרם לניידות, הוזעק למקום כוח שיטור נוסף שנרגם גם הוא באבנים", הוסיפו המשטרה. החשודים הועברו להמשך טיפול במחלק החקירות של משטרת מרחב שומרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק