צה"ל פגע במחבלים בדרך לשיגור רקטות; הג'יהאד: "התגובה תהיה עין תחת עין"

בדרום עדיין מתוח. חיל האוויר תקף הבוקר בדרום רצועת עזה חוליית מחבלים מהג'יהאד האיסלאמי שנערכה לשגר רקטות לעבר ישראל, הפלסטינים מדווחים על הרוג ופצוע בתקיפה. מוקדם יותר נחתה רקטת קסאם בשטח פתוח בנגב המערבי. בימים האחרונים נהרגו לפחות 6 פעילי ג'יהאד בעזה

חיל האוויר סיכל הבוקר שיגור רקטות לעבר יישובי עוטף עזה. כלי טייס תקף חוליית משגרים של ארגון הג'יהאד האסלאמי, ובתקיפה נהרג פעיל אחד ונפצע פעיל נוסף באורח קשה.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, "פלוגות ירושלים", הודיעה כי שמו של ההרוג הוא מוחמד אבו מועמר (24), תושב רפיח. "שני הפעילים רכבו על אופנוע ונפגעו מטיל בודד שנורה לעברם", דווח בכלי תקשורת פלסטיניים. "שני הרוכבים נפגעו, אחד מהם מת מפצעיו זמן קצר לאחר מכן בבית החולים. מצבו של הפצוע השני קשה".

מוקדם יותר נחתה רקטת קסאם בשטח פתוח בנגב המערבי. בעקבות השיגור הזה תקף צה"ל מנהרה להברחת נשק בדרום הרצועה. על פי הדיווחים, לא היו נפגעים בתקיפה זו.

על פי דיווחים פלסטיניים, שישה פעילים של הג'יהאד האיסלאמי נהרגו במהלך עשרת הימים האחרונים בתקיפות של צה"ל.

בג'יהאד האסלאמי גינו הבוקר בחריפות את תקיפת חיל האוויר. "זכותנו להגיב לפשעים הללו של הכיבוש", אמר אחד מדוברי הארגון ברצועת עזה. "כל האופציות פתוחות בפנינו. התגובה תהיה עין תחת עין, שן תחת שן. האויב הוא שהחל לפגוע באזרחים שלנו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק