סערה במשרד לביטחון פנים: בוטל מינויו של גביזון לנציב שב"ס

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הודיע כי בוטל מינויו של גונדר אלי גביזון לתפקדי נציב שב"ס. הסיבה לביטול המינוי: תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו . יחליף אותו ניצב פרנקו

מינוי בכיר נוסף במשטרה נקלע לתסבוכת ונפסל: מועמדותו של גונדר אלי גביזון שהיה אמור להתמנות לנציב שירות בתי סוהר (שב"ס), בוטלה במפתיע. הסיבה: תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו.

רק לפני כמה שבועות הודיע השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' כי בחר בגביזון לתפקיד נציב השב"ס וטען כי הוא האדם המתאים ביותר לתפקיד. טרם הבחירה בדקה את המינוי ועדה במשרד לביטחון הפנים ומצאה את גביזון ראוי, זאת למרות תלונות אנונימיות שהתקבלו נגדו.

לאחר ההודעה על בחירתו לתפקיד עבר אישור מינויו לוועדת טירקל למינוי בכירים, אולם הוועדה בחרה להעביר את התיק לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. במטרה לבדוק את האמת מאחורי התלונות שלח היועץ המשפטי את גביזון לבדיקת פוליגרף במכון פרטי, ובמהלך הבדיקה הוא נמצא דובר שקר בשתי שאלות.

פרנקו: "יש לי עוד הרבה מה ללמוד"

גביזון אמר מצידו כי השאלות שונו וכי נעשה לו עוול. לדבריו הוא נבדק באופן פרטי מטעמו פעמיים ויצא דובר אמת. מקורביו אמרו כי מדובר במעשה נבלה וכי כיום לא צריך לעשות הרבה כדי לטרפד מינוי בכירים במדינה. גביזון הודיע כי בעקבות ביטול מינויו הוא יעתור לבג"ץ.

אך הטענות מצידו של גביזון לא עזרו. היום הודיע השר לביטחון פנים לניצב אהרון פרנקו מפקד משטרת ירושלים, כי הוא זה שימונה לתפקיד כבר בחודש אפריל. בתגובה אמר פרנקו: "אעשה מאמץ ללמוד בזמן הקצר שנותר לי כמה שיותר על שירות בתי הסוהר. זהו גוף שאני מכיר מעבודתי הממושכת במשטרה אך אין לי ספק שיש לי עוד הרבה מה ללמוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק