הג'יהאד מאיים: "נגיע מעבר לבאר שבע ואשדוד"

רק אתמול נפגשו הפלגים בעזה והסכימו לחדול מירי, והיום כבר מאיים בכיר בארגון הג'יהאד: "אנו ערוכים ומוכנים להמשיך בירי הרקטות אם תמשיך הישות הציונית בהסלמה נגד בני עמנו ברצועת עזה". נתניהו: "לא נהסס להפעיל את עוצמתו של צה"ל נגד מי שיפגע באזרחינו"

פעילי ג'יהאד, ארכיון (רויטרס)

בג'יהאד האסלאמי הזהירו הבוקר כי ירי טילי הגראד בשבוע שעבר לעבר יישובי ישראל הוא רק "מסר", וכי הארגון מחזיק בטילים ארוכי טווח המסוגלים להגיע לשטחים רחוקים יותר מהרצועה בישראל.

"איננו מעוניינים להגיע למלחמה", אמר מקור בכיר בארגון, היושב בקהיר, לעיתון "אל-חיאת" הלונדוני. "הירי האחרון הוא תגובה לפעולה הברברית של היישות הציונית והצבא שלה בעזה, שגרמה למותם של שמונה בני אדם - ארבעה מהם ילדים".

"הג'יהאד האסלאמי ערוך ומוכן להמשיך בירי הרקטות", הזהיר הגורם בארגון. "אלו יכולות להגיע לטווחים ארוכים יותר (מאשר באר שבע ואשדוד), אם תמשיך היישות הציונית בהסלמה נגד בני עמנו ברצועת עזה".

נתניהו: "לא נהסס להפעיל את עוצמתו של צה"ל"

"השנתיים האחרונות היו השקטות ביותר בעשור האחרון מבחינת הביטחון בדרום ובארץ בכלל", כך אמר הבוקר ראש הממשלה נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "בשבועיים האחרונים יש גורמים שמנסים להפר את השקט והביטחון שהיו מנת חלקנו בשנתיים האחרונות".

"אנחנו מעוניינים כמובן שיהיה שקט, שיהיה ביטחון, ואין לנו עניין להסלים את המצב - אבל לא נהסס להפעיל את עוצמתו של צה"ל נגד מי שיפגע באזרחינו", הוסיף. "אנחנו לא נסבול פגיעה באזרחים. זו המדיניות של ממשלת ישראל, זו המדיניות של כל ממשלה וכל מדינה שזכותה וחובתה להגן על אזרחיה".

שר הביטחון ברק עדכן: "בעשרת הימים האחרונים ספגו ארגוני הטרור בעזה מכות קשות: 13 מחבלים נהרגו, נפגעו תשתיות טרור, וכחלק מחילופי האש נהרגו גם 4 בני משפחה אזרחיים. כמו כן, נפצעו עשרות מחבלים. בשטחנו, ביישובי עוטף עזה והדרום, נפלו מעל 100 פצצות מרגמה ורקטות. לשמחתנו לא היו אבדות בנפש. נפגעו שלושה אזרחים ונפגעו מספר מבנים".

הבוקר: צה"ל תקף משגרי רקטות, שני פעילי ג'יהאד נהרגו

צה"ל סיכל הבוקר ניסיון שיגור של רקטה מצפון רצועת עזה לעבר יישובי עוטף עזה. כלי טיס של חיל האוויר זיהה חולייה שהתכוננה לשיגור הרקטה - ופגע בה.

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים כי שני פלסטינים נהרגו ושלושה נוספים נפצעו באורח בינוני בתקיפה. עוד לפי הדיווח, התקיפה בוצעה על ידי מזל"ט צה"לי. בחמאס אישרו את הדיווחים. ההרוגים הם ככל הנראה אנשי הג'יהאד האיסלמי.

"כיפת ברזל" מוצבת בבאר שבע

בתוך כך, אחרי שדרות ועוטף עזה, הצטרפה הבוקר גם באר שבע לרשימת האזורים שבהם מוצבת מערכת "כיפת ברזל" שנועדה לספק הגנה חלקית מפני הרקטות שנורות לאזור הדרום. פריסת הסוללה תארך מספר שעות, אך ייתכן שכבר היום תוכל להגן מפני רקטות.

ההחלטה לפרוס את הסוללה בבאר שבע התקבלה בתגובה לירי הרקטות לעבר העיר בשבוע האחרון. ייתכן כי בהמשך היום יוחלט במערכת הביטחונית להציב מערכת דומה גם באשקלון. עם זאת, בחיל האוויר מגדירים את פריסת הסוללה בבאר שבע כ"ניסוי מבצעי" ומזהירים כי לא תוכל ליירט כל רקטה.

למערכת כיפת ברזל, שפותחה במשך שנים רבות והושקעו בה מיליארדים, עדיין מגבלות רבות. מעבר לעובדה כי היא לא יכולה להעניק הגנה מלאה מפני ירי של טילים, דווח בעבר כי היא גם לא מעניקה הגנה מפני ירי של מרבית פצצות המרגמה שנמצאות ברשות ארגוני הטרור ברצועת עזה ולא נגד רקטות קסאם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק