דיווח: ניסיון נוסף לפגוע בצינור הגז המצרי לישראל

מקורות מצריים מסרו הבוקר לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי שישה חמושים אלמונים פרצו למבנה שמקיף את צינור הגז ממצרים לישראל, והטמינו שם מטעני נפץ - שלא התפוצצו. בעקבות האירוע הופסקה אספקת הגז לישראל למשך שעה. רק לפני כשבועיים חודשה אספקת הגז לישראל

האם גורמים בתוך מצרים מנסים לחבל פעם נוספת באספקת הגז לישראל? מקורות במצרים אומרים הבוקר כי אלמונים חמושים ניסו היום לפוצץ את המבנה ממנו יוצא הצינור המוביל גז לישראל. על פי המקורות, האירוע התרחש מערבית לאל-עריש שבסיני.

"שישה חמושים אלמונים פרצו למבנה, כבלו את השומר היחיד שהיה במקום והטמינו מטעני חבלה", אמרו המקורות המצריים לכתב סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". "הם ניסו לפוצץ את צינור הגז הראשי, אך מסיבות שאינן ברורות - המטענים לא התפוצצו".

בשלב זה, על פי הדיווח, הגיעו כוחות צבא מצריים למקום ופתחו בחקירת האירוע. "המטרה היא לחשוף את זהותם של האלמונים", אמרו המקורות במצרים. "ההערכה היא כי קיים קשר בין החוליה שניסתה הבוקר לפוצץ את צינור הגז - לבין החוליה שחיבלה בצינור בפעם שעברה, בימי המהפכה במצרים".

אתר האינטרנט של "גלובס" דיווח לראשונה בשעות הצהריים כי בעקבות האירוע, הופסקה אספקת הגז ממצרים לישראל. כעבור שעה חודשה אספקת הגז.

רק לפני שבועיים חודשה אספקת הגז

מוקדם יותר החודש חודשה אספקת הגז המצרי לישראל, לאחר חודש וחצי של ניתוק. מצרים הודיעה אז, ללא כל קשר לחידוש ההזרמה, כי בכוונתה להכפיל את מחיר הגז שהיא מספקת לממלכה הירדנית משלושה דולרים כיום למיליון יחידות חום ל-6-7 דולרים, מחיר המשקף לטענתה את רמת המחירים המקובלת בשוק.

צרכני הגז הישראלים התחייבו לשלם עבור הגז המצרי מחיר הנע לפי ההערכות בין 4.5 ל-5 דולרים. דרישה זו צפויה להשפיע במידה רבה גם על האפשרות שהמצרים ידרשו לייקר בשיעור דומה את מחיר הגז שהתחייבו להזרים לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק